Při velké úrodě je dobré její část zpracovat, třeba jako džem. Lahodné chuti jahod se skořicí nikdo neodolá.
Na 5 sklenic potřebujete:
✿ 1 kg jahod
✿ 1 lžičku mleté skořice
✿ 500 g cukru
✿ ½ balíčku pektinu
✿ 1 lžičku kyseliny citronové
1. Do hrnce dejte ¾ jahod a rozmixujte je tyčovým mixérem. Zbylé jahody nakrájejte na kousky a přidejte k pyré. Smíchejte ½ balíčku pektinu se 2 lžícemi cukru a přidejte k jahodové směsi.
2. Směs přiveďte za stálého míchání k varu a asi 1 minutu důkladně povařte. Pak přidejte zbylý cukr a skořici, opět přiveďte k varu a za stálého míchání 5 minut vařte. Poté odstavte a přimíchejte kyselinu citronovou.
3. Odeberte případnou pěnu a ještě horký džem plňte do čistých sklenic až po okraj. Dobře sklenice uzavřete, otočte je dnem vzhůru a nechte asi 5 minut stát na víčku.