V Japonsku se lívance nebo palačinky dělají trochu jinak, než u nás. Díky žloutku a kypřicímu prášku jsou nadýchané jako něžný obláček a chutnají doslova božsky.
Na 4 porce potřebujete:
✿ 4 vejce
✿ 120 g hladké mouky
✿ 1 lžičku kypřicího prášku
✿ 1 lžičku jedlé sody
✿ 30 g cukru
✿ 50 ml podmáslí
✿ 15 g majonézy
✿ máslo
✿ 8 jahod
1. Jahody omyjte, pokrájejte na čtvrtiny a nechte okapat. Mouku smíchejte s kypřicím práškem a jedlou sodou v míse a přimíchejte cukr. Žloutky oddělte od bílků, z bílků ušlehejte tuhý sníh.
2. Ve druhé misce pak smíchejte podmáslí, majonézu a žloutky a přimíchejte sypkou směs. Nakonec po částech vmíchejte sníh. Kulaté formičky vymažte máslem.
3. Na pánvi rozpusťte máslo, vložte formičky a nalijte do nich těsto. Zakryjte poklicí a opečte lívanečky z každé strany asi 3 minuty. Hotové lívanečky ozdobte nakrájenými jahodami, případně kopečkem smetany či zmrzliny.