Suroviny:
1 větší cibule
50 g sádla
maďarská klobása, ideálně mangalica
2 lžičky sušené maďarské sladké papriky
600 g paprik
3 rajčata
sůl
pálivá paprika podle chuti
Postup:
Na pánvi rozpusťte sádlo, nechte na něm zesklovatět nadrobno nakrájenou cibuli a rovnou přidejte na kolečka nakrájenou klobásu, aby se také opekla.
Ke klobáse přisypte sladkou papriku, nejlépe tu originální maďarskou, kterou nechte jen rychle zpěnit, aby se nespálila a nezhořkla.
Přidejte na větší kousky nakrájené papriky a rajčata na kostičky, vše promíchejte a nechte pod pokličkou dusit asi 15 minut, aby se rajčata rozvařila a papriky byly ještě lehce křupavé.
Lečo nakonec jen dosolte a přidejte trochu pálivé papriky. Pokud chcete lečo ještě chuťově vyladit, přidejte na závěr lžičku uzené papriky, krásně zvýrazní chuť zeleniny i klobásy.
Do tohoto typického jídla, vycházejícího z místních surovin, nepatří v žádném případě vejce. Podává se obvykle s chlebem jako lehká večeře, ale můžete je servírovat i s brambory.