Pokud se pejsek léčí s lehčími typy zranění, je jeho zabavení velmi snadné.
Můžete trénovat triky, které se nevylučují s typem zranění, nechat ho hledat schované pamlsky či hračky po bytě, pořídit či vyrobit nějaké interaktivní hry.
Sledování okolního dění
Během klidového režimu většinou pejsek nemůže ven na delší procházku a už vůbec se nemůže proběhnout.
Dopřejte mu rozptýlení v podobě výhledu z okna, sledování sousedů, nebo si s ním sedněte ven na lavičku a nechte ho pozorovat okolí (bez kontaktování s jinými psy a lidmi).
Hra s pamlsky
Nic není dokonalejšího než psí čenich. Zatímco člověk si zapamatuje kolem deseti tisíc vůní, pes až milion. My si na nějaký pach za chvíli zvykneme a už ho nevnímáme, u psa se v nose stále oživuje. Můžete díky tomu vymyslet spoustu her.
Na začátku je dobré přijít na to, co vašemu pejskovi chutná, a to mu pak schovat. Jídlo se totiž hledá velmi dobře. Pro začátek mu oblíbený pamlsek můžete zkusit schovat třeba v záhybech deky. Začátečnická chyba by byla dát mu tam jen jednu.
Pes hru nezná, a když nic nenajde, bavit ho to nebude. Takže seberte pořádnou hrst, aby ji rychle našel. Pak pomalu ubírejte.
Nové povely a triky
Umí váš pejsek základní povely jako sedni, lehni, zůstaň, vezmi/pusť opravdu dobře? Tohle je ideální čas na jejich vylepšení.
Učit jej můžete také nové triky (vyberte takové, které nejsou fyzicky náročné a odpovídají možnostem vašeho pejska a jeho zdravotnímu stavu).
Pejska můžete naučit názvy jeho oblíbených hraček, aby vám přinesl tu, o kterou si řeknete, nebo ho naučte dotknout se na povel předmětu (nosem či packou).