Přemýšleli jste někdy nad tím, kde se ten prach pořád bere? Usazuje se úplně všude, dokonce se snáší i do postele, kam večer uléháme. Pozor na něj, můžou se v něm schovávat škodliviny.
Na venkově může být prach méně škodlivý , jsou v něm totiž oproti větším městům škodlivé chemikálie a výfukové plyny navázány v menší míře. Ale v době, kdy se hnojí pole a používají se všemožné postřiky, to nemusí být pravda.
Co obsahuje prach?
Chemický rozbor většinou odhalí arzen, hliník, chrom, stroncium a spoustu dalších kovů, které jsou ve vyšších koncentracích toxické.
Prach také obsahuje pyl, plísně, bakterie, roztoče a jejich exkrementy, zvířecí srst, vlasy a vysoké procento odumřelých lidských kožních buněk.
Možná je to další důvod, proč si začít dělat pravidelně peeling. Nejnebezpečnější je zvířený prach, kdy se miniaturní částečky dostávají hluboko do plic.
Usnadněte si úklid
Robotický vysavač za vás vysává, i když nejste doma, ten klasický vám ale umožní dokonale vysát i tam, kam se robotický kolega nedostane. Plochy setřete vlhkým hadříkem s čisticím přípravkem.
Jednou ročně byste měli nechat profesionáně vyčistit koberce, čalouněný nábytek a matrace.
Pokud je v domácnosti alergik, je dobré mít kvalitní vysavač s HEPA filtrem a čističku vzduchu. Otírejte pravidelně i radiátory, aby se teplem nevířil prach, sprchujte rostliny a oblečení ukládejte do uzavíratelných skříní, aby se na něj neprášilo.