Hojně roste během celého roku, a tak si nemusíte lámat hlavu s tím, kdy vyrazit na sběr. Pokud se vám pro něj do přírody nechce, běžně ho koupíte v obchodě pod názvem černá čínská houba.
Nejen v čínských jídlech nachází tato asijská houba své uplatnění. Stále častěji se objevuje i v české kuchyni. Jidášovo ucho můžete přidávat do polévek, rizota nebo do salátů.
Sušené nebo čerstvé
Mnoho lidí však neví, jak houbu připravit. A přitom je to tak jednoduché.
Buď můžete koupit usušené Jidášovo ucho, které stačí rovnou přidat do pokrmu, anebo ho po očištění vaříte dvacet minut v horké osolené vodě, následně ho pokrájíte na menší kousky a přidáte do jídla. Vývar z hub ale nevylévejte. Můžete ho vypít jako čaj! Obsahuje totiž spoustu léčivých látek.
Pro zraví i krásu
A k čemu lze Jidášovo ucho použít? Například k léčbě hemoroidů, na zažívání, bolest břicha a žaludku nebo na snížení vysokého tlaku. To ale rozhodně není vše. Čistí krev, podporuje přirozenou imunitu těla a také přispívá ke správné funkci vnitřních orgánů.
Odvar z houby lze použít i jako zábal na vlasy, ruce a nehty. Díky němu totiž budou vlasy pevnější a budou méně vypadávat. Skvěle funguje i na regeneraci pleti. Stačí si s ním dvakrát týdně opláchnout obličej.