Koupel prospívá pohodě duše a pomáhá zvýraznit váš celkový půvab. Ale umíte si ji užít opravdu naplno?
Ne nadarmo je spousta lázeňských procedur spojena s vodou, vždyť nás spolehlivě zalije pocitem pohody. Koupele vyznávala už Kleopatra, která patří nejen mezi uznávané panovnice, ale také mezi královny hýčkání. Její otrokyně přidávaly do vody mléko, drcené okvětní lístky a oleje.
Neutopte se v záplavě bublinek
My to máme jednodušší. Jestli je pro vás vrcholem hýčkání záplava bublinek, pomalu přilévejte koupelovou pěnu přímo do proudu vody při napouštění vany.
Nebo si to ještě zjednodušte, a až se do lázně ponoříte, přidejte do vody šumivou koupelovou bombu. Podle velikosti vany můžete jen kousek ulomit nebo ji vylovit, až se zmenší, a nechat si část na příští koupelnový relax.
Na teplotě záleží
I když si chcete koupel vychutnat, voda by měla jen mírně překračovat vaši tělesnou teplotu, nejvýš 38 stupňů. Příliš horká voda z vás totiž vycucne energii a pokožku nadměrně vysuší.
Pokud ve vaně chcete relaxovat déle, připouštějte si horkou vodu jen po troškách. Ale nelouhujte se déle než 20 minut, ať se úplně nescvrknete.
Klasické koupelové pěny po koupání opláchněte vlažnou sprchou. Jestli ujíždíte na olejíčcích, děláte dobře. Olejové koncentráty působí blahodárně při koupání i po něm, ty si klidně na kůži ponechte bez dalšího smývání.