Nejedna z celebrit dnes preferuje přirozenost a na svém ochlupení si téměř až zakládá. Vy ale zřejmě Madonnu následovat nehodláte, a tak čtěte dál…
Začíná sezona šatů, sukní i plavek, a tak se pojďte naučit pečovat o oholenou pokožku tak, aby vypadala vždy dokonale.
Proč chloupky zarůstají?
Oholený nebo nově narůstající chloupek by měl bez problémů projít podkožím pokožky, ale ne vždy tomu tak je. Když se tak nestane a ohne se, začne růst v opačném směru a vznikne zánětlivý proces.
Výsledkem jsou pak nevzhledné a svědivé pupínky. Nejčastěji se tak děje v tříslech a s takovou „parádou“ se nám do plavek nechce. Na vině může být genetika i nedostatečná hydratace.
Pinzeta a krátký proces
Pokud vás takový chloupek trápí ojediněle, vytrhněte ho pinzetou. Pokud je to větší problém, vyhněte se epilaci a vsaďte na depilaci, kdy se chloupky pouze zkracují a nemusí si pak klestit cestu podkožím.
Při epilaci totiž zarůstají chloupky častěji. Při epilaci, kdy se vytrhne chloupek i s kořínkem, hrozí, že ten nově dorůstající bude tenký a neprojde pokožkou.
Peeling a hydratace pro lepší poddajnost
Před každým holením žiletkou provádějte peeling, abyste z kůže odstranila veškeré nečistoty v podobě odumřelých buněk. Poté se vysprchujte, aby kůže zvláčněla a uvolnila se. Žiletky by měly být vždy ostré a dokonale čisté. Sáhněte po kvalitních holítkách se třemi břity.
Bez holicích přípravků ani ránu
Pokud vás trápí zarůstající chloupky, nikdy neholte pokožku nasucho. Mějte vždy připravený vhodný gel, krém nebo olej. Pokud ani jedno z toho nemáte po ruce, jako nouzové řešení může posloužit i vlasový kondicionér.
Jednoduše ho natřete na pokožku jako běžný přípravek. S holítkem postupujte pomalu, netlačte na kůži a snažte se nepřejíždět po stejném místě opakovaně. Po holení se opět osprchujte a namažte pokožku pečujícím krémem.