První pomocí je zavřít očia snažit se usnout. Aby rozdíl mezi tím, co vidíte a co cítíte, byl co nejmenší, zkuste si sednout vedle řidiče a raději sledovat krajinu.
S plným, nebo prázdným žaludkem?
Každý si musí vyzkoušet, zda je pro něj lepší, když bude cestovat spíš s prázdným žaludkem, nebo naopak. Jisté však je, že dobře vám neudělají těžká a tučná jídla a přejídání vůbec. Zapomeňte na alkohol.
Ten porušuje procesy probíhající ve středním uchu a nevolnost by jen umocnil. Pomůže čerstvý vzduch. Otevřete si okénko, ztlumte topení nebo na chvilku zastavte a projděte se.
Léky proti zvracení
Léty prověřený je Kinedryl. Přípravek je nutné použít vždy čtvrt až půl hodiny před cestou. Vyzkoušet můžete i žvýkačku Travel Gum, působící proti nevolnosti.
Vezměte si ji asi 15–30 minut před cestou a žvýkejte 10 minut. Účinek trvá jednu až tři hodiny. V lékárnách je k dispozici také homeopatický přípravek Cocculine.
Žvýkejte zázvor
Vyzkoušet můžete i doplněk stravy obsahující zázvor. Pokud léky nesnášíte, vezměte si přírodní zázvor, který můžete rozžvýkat anebo si z něj uvařit čaj.