Tělové bahenní zábaly jsou vynikajícím doplňkem při péči o pokožku. Pokud se třeba chystáte do lázní, rozhodně si je nenechte ujít. Bahenní zábal si ale můžete užít i v salonu nebo si ho připravit doma.
K čemu je dobré?
Bahno má příznivé účinky na pokožku. Dodá jí výživu, odstraňuje odumřelé kožní buňky, vyrovnává pH. Viditelně ji zjemňuje, projasňuje, zpevňuje a redukuje vrásky.
Pomáhá odstraňovat pigmentové skvrny, redukovat strie a jizvy po operacích. Bahenní zábaly také účinně snižují bolest kloubů a svalů.
Uvolňují a posilují celý organismus, podporují krevní oběh, blahodárně působí proti lupence a mají detoxikační schopnosti. Používají se i při zeštíhlujících procedurách, pro rozproudění lymfy a krevního oběhu.
Jak si udělat zábal
K mání je spousta produktů i pro domácí využití. Kromě kelímku s bahnem, například z Mrtvého moře, budete potřebovat nepropustnou fólii, teplou deku a peeling.
Před aplikací si udělejte peeling, pokožka pak bude lépe vstřebávat cenné látky. Můžete ho použít na celé tělo či jen na vybrané části.
Sáček s bahnem nejprve zahřejte dle návodu a poté ho špachtlí naneste na vybrané partie. Ty pokryjte fólií, zabalte se do deky a 30 min nechte působit. Pak fólii sejměte, osprchujte se a 15 min odpočívejte.
Zajimavý! vždycky sem si myslela, že bahenní zábaly jsou jen v lázních. Možná se do toho pustím doma. Dík za návod.
Wow, fakt? Bahenní zábal mi nikdy nenapad jako něco, co bych dělala doma. Ale teď nad tím přemýšlím, proč to nezkusit. Díky za inspiraci!
No jo, bahenní zábaly, slyšela jsem o tom. Taková mazlavá záležitost. Ale proč ne, když to pomáhá na plet. Možná vyzkouším.
Bahno na pleť? To zní super! Sice bych nevěděla, kde začít, ale možná si to zkusím doma připravit. Díky za tip!