Co dělat, když i přes veškerou snahu nevypadají vaše nehty dobře? Lak se po pár dnech olupuje, nehty se třepí a ani drahé přípravky nepomáhají? Neztrácejte hlavu!
1. Jak správně lakovat?
Časté lakování a odlakovávání vašim nehtům většinou příliš neprospívá. Naštěstí existuje několik zaručených triků, díky kterým se nemusíte snu o pěstěných rukou vzdávat.
Věděly jste třeba, že nehtům nedělá příliš dobře, když se před jejich úpravou naložíte do vany? Nehet je totiž tzv. porézní, což zjednodušeně řečeno znamená, že do sebe vodu „nasaje“. To má za následek, že
k němu lak už nepřilne tak dokonale, jak by měl, a začne se po pár dnech odlupovat. To samé platí i pro různé výživné olejíčky, masti či krémy.
Málo se také ví, že než se pustíte do lakování nehtů, měla byste je důkladně odmastit, s čímž vám pomohou různé podkladové báze. Povrch nehtů se zdrsní a lak bude lépe držet.
2. Nezbytný podkladový lak
Základem krásných nehtů je bezbarvý podkladový lak. Má speciální složení, které umožní barevnému laku snáze přilnout k nehtu a ten pak vydrží déle. Pokud používáte často výraznější barvy, měl by být pro vás podkladový lak samozřejmostí.
Dokáže totiž zabránit tomu, aby se pigment dostal přímo do nehtu, a tím jej obarvil. Seženete ho bez problému v každé drogerii.
3. Nezapomeňte na hrany
Ať už se jedná o podkladový, barevný nebo krycí lak, vždy je nutné nanášet ho i na hrany nehtů. Jednotlivé vrstvy tak uzavřete a sníží se pravděpodobnost nežádoucího odlupování. Pokud se vám nehty třepí, bývá to většinou první známkou nešetrného odlakování.
V takovém případě se pokuste nehty alespoň dva až tři dny nelakovat nebo je potáhněte gelovým lakem, pod kterým budou mít čas se dostatečně zregenerovat.
4. Celkem čtyři vrstvy
Věděla jste, že byste na nehtech měla mít celkem čtyři vrstvy? Podkladový lak, dvě vrstvy ba- revného laku a krycí lak, který ten barevný zafixuje, dodá mu lesk a prodlouží jeho životnost.
Super trikem je znovu nehty přelakovat krycím lakem zhruba každý druhý až třetí den. Důvod to má jediný – prodloužíte tím bezchybný vzhled vašich nehtů a odpadnou starosti s jeho olu- pováním.
5. Zabraňte vysušování
Dejte si pozor při mytí rukou, abyste příliš často nepoužívala antibakteriální mýdla a gely. Jsou sice skvělé pro desinfekci rukou, ale zároveň mají tendenci pokožku poměrně značně vysušovat
a stejně tak i nehtová lůžka. Proto takové přípravky používejte pouze v případech, kdy je to opravdu nutné. Tedy ne vždy při mytí rukou. A při práci s čisticími prostředky si raději berte gumové rukavice. Ochráníte tak nejen citlivou pokožku rukou, ale také nehtová lůžka.
6. Výživa je důležitá
Pokud chcete mít opravdu zdravé a krásné nehty, neměla byste zapomínat na jejich pravidelnou výživu. Lůžko a kůži kolem nehtů je třeba denně masírovat, nejlépe pak s pomocí oleje s vitami- nem E.
7. Zbavte se bublinek
Před samotným lakováním lahvičku důkladně „protřepejte“ třením mezi oběma dlaněmi, aby se lak dobře promíchal a nevznikly v něm vzduchové bublinky. Díky nim se totiž lak špatně chytá
a mnohem dříve se začne od špiček nehtů odlupovat. A na nehty nefoukejte. Vlhkost dechu rychlému schnutí nepomůže.