S pomocí těch správných bylinek se kašle zbavíte rychleji a vaše průdušky se lépe zregenerují.
Zahlenění sem tam potrápí asi každého z nás, není to nic neobvyklého. Postižené mohou být i jiné sliznice v těle, nejen ty, které se hlásí kašlem a rýmou. Proto je dobré vyzkoušet na odhlenění osvědčené babské recepty.
1/ Do rozprašovače eukalyptus
Esencí na podporu dýchacích cest existuje celá řada. Vybírejte podle svého vkusu a nechte na sebe působit vůni, která dělá dobře nejen vašim plicím, ale i vaší mysli. Vhodnou volbou je například eukalyptus. Usnadňuje dýchání a odkašlávaní.

V případě nachlazení nakapejte pár kapek eukalyptového oleje do vody v rozprašovači a několikrát denně s ní osvěžte vzduch v bytě či kanceláři. Také jej můžete nakapat do aromalampy nebo si připravit inhalaci.
Do hluboké mísy nalijte horkou vodu a do ní přidejte několik kapek esenciálního oleje. Nad nádobou se skloněnou hlavou, překrytou ručníkem, inhalujte páru po dobu 5 až 10 minut.
2/ Ze slézu si připravte sirup
Sléz je další bylinka, která se osvědčila při léčbě kašle. Má slizovité látky, jež pokryjí dýchací cesty ochranným filmem a zmírňují podráždění. Sléz také skvěle pomáhá uvolňovat hleny.
Sléz proti kašli můžete užívat jako sirup, kdy jednu lžíci sušeného slézu rozmixujte s jednou lžící medu a jednou lžící citronové šťávy.
3/ Zázračné sladké dřevo
Lékořice je oblíbená nejen pro své léčivé účinky, ale také výraznou vůni a sladkou chuť. Do čajů proti kašli se přidává, protože zklidňuje a uvolňuje sliznice a zlepšuje dýchání. Podle čínské medicíny navíc zesiluje účinky ostatních bylin.
Díky za článek, nevěděla jsem, že sléz pomaha uvolňovat hleny. Myslím si že to pomůže nejen mě, ale i ostatním. Určitě si připravím ten sirup.
Určitě vyzkouším eukalyptus, o slézu jsem už slyšela, ale zázračné sladké dřevo je pro mě novinka. Díky za tipy, každou zimu bojuju s kašlem, tak snad letos to bude lepší.