Nemusíte nosit mini, ale i sukně či šaty v délce nad nebo pod kolena odhalují lýtka. Zaměříme se na ně.
Pokud vám příroda nenadělila lýtka pevná a hezky tvarovaná, zrovna tuto tělesnou partii je složitější „opravit“. Přesto je to možné. Pokud je to právě váš problém, čtěte dál, jak na to.

Výpony vestoje
Postavte se zpříma na 10 cm vysokou stabilní podložku, zpevněte bedra a břicho. Pak pouze silou lýtek zvedněte obě paty co nejvýše od země, nekrčte kolena, chvíli vydržte a lýtka při tom stáhněte.
Zpět dolů jděte patami až pod úroveň podložky, aby se lýtkový sval protáhl. Opakujte 20krát.
Protahování s oporou
Postavte se na podložku, ohněte se v pase a ruce položte na šíři ramen na zem, tělo bude tvořit obrácené V, ruce i nohy jsou napnuté. Pak střídavě v rychlém rytmu propínejte střídavě levou a pravou špičku a zase ji vracejte na plné chodidlo. Opakujte 50krát.
Chodíme, běháme
Lýtkové svaly se používají a zatěžují nejvíce při běžné chůzi. Pravidelné procházky jsou proto skvělé i pro tuto část těla. Chce to ale ujít denně docela dost kilometrů a na to nemá každý čas. Pomáhá také běh nebo výběh do schodů po špičkách.
Od té doby, co se zajímám o technologie, trávím hodně času u počítače. Tohle je super motivace pro mě, abych se více hýbala a posílila svaly.
Perfektní tipy na posílení lýtek! Jako sportovkyně vím, jak důležité je trénovat i tyto svaly. Vše je dobře vysvětlené!
Moc se mi to libilo, ale myslim, že bych u těch cviku nemohla moc dlouho vydržet.
Jsem ráda, že článek dává konkrétní návody na posílení lýtek. Už se těším, až to vyzkouším během mého oblíbeného poslechu hudby.