Hoďte každodenní shon alespoň na chviličku za hlavu a dopřejte si skvělou relaxaci v pohodlí domova. Správně připravená lázeň je cesta ke krásně hebké pokožce.
Když spojíte účinky teplé vody se sílou bylin a minerálů, bude vaše pokožka jako znovuzrozená. Jaké koupele si můžete připravit?
Ovesná koupel
Ovesná sláma a ovesné vločky obsahují látky, které pokožku zklidňují, dodávají jí jemnost a vláčnost. Ovesná koupel je vhodná pro citlivou pokožku, která se snadno podráždí a často svědí.
K přípravě koupele potřebujete čistou ovesnou slámu, která se ale obtížně shání, nebo jemné ovesné vločky. Slámu ve velkém hrnci povařte čtvrt hodiny a poté nálev vlijte do koupele.
Vločky stačí přelít horkou vodou (500 g vloček na 3 l vody), nechat dvě hodiny stát, přecedit přes hustý cedník a výluh přilít do koupele.
Lektvar z celeru
S kožními záněty si poradí koupel obohacená o celerovou šťávu. Odšťavňovačem projeďte tři větší bulvy celeru a získanou šťávu smíchejte s jednou lžicí jablečného octa. Tekutinu přilijte do vody na koupání a v koupeli vydržte čtvrt hodiny.
Zázračné konopí
Koupel s konopným olejem pokožku promašťuje, změkčuje, snižuje svědění. Koupel je vhodná zejména pro lidi s lupenkou a velmi suchou pokožkou. Do koupele přidejte pět lžic konopného oleje. Zvláště suchá místa můžete po koupeli olejem ještě potřít. Konopný olej ulevuje také při bolesti kloubů a psychickém vyčerpání.
Zkoušela jsem tu ovesnou koupel a je fakt účinná! Moje kůže je po ní hebká a vláčnější. Plánuji vyzkoušet i tu s celerovou šťávou.
I když nejsem expertka na kosmetiku, tenhle článek mě zaujal. Domácí lázně zní jako skvělý způsob, jak na chvíli vypnout a zrelaxovat.
Miluju domácí lázně! Ovesná koupel je skvělá na moji citlivou pokožku, občas ji večer používám a opravdu funguje. Doporučuji všem!