Rozčesali jste si vlasy a v hřebenu vám zůstal celý chomáč? Nebo máte zplihlou hřívu bez lesku? Nevěste hlavu a zkuste nasadit bylinky, které situaci zachrání.
Ke krásným a zdravým vlasům vede mnohdy složitá cesta. Někomu bylo dáno od přírody, jiný pro takovou kštici musí leccos udělat. Jak vám v této snaze pomohou bylinky?
Tonikum z rozmarýnu
Rozmarýn stimuluje růst vlasů. Přidejte několik kapek rozmarýnového esenciálního oleje do pár lžic olivového oleje a vzniklou směsí potřete pokožku hlavy a dobře ji promasírujte. Nechte působit alespoň 20 minut, pak vlasy umyjte klasicky šamponem.
Zázvorový oplach
Toto silně aromatické koření díky obsažené látce gingerol prokrvuje pokožku hlavy, což stimuluje vlasové folikuly k rychlejšímu růstu. Ostatní složky pak kadeře zocelují, zpevňují a zlepšují jejich kvalitu, přičemž zabraňují nadměrnému padání.
Zalijte zhruba dvě polévkové lžíce nastrouhaného zázvoru čtvrt litrem vroucí vody, počkejte 20 minut a poté sceďte. Tímto odvarem si oplachujte hlavu po každém mytí.
Kopřivový výluh
Kopřiva skvěle vyživuje a harmonizuje pokožku hlavy a je vhodná nejen pro suché, ale i pro mastné vlasy, kterým vrací zpět vitalitu a rovnováhu. Zároveň výrazně omezuje vypadávání vlasů a snadno si poradí i s lupy.
Výluh z kopřivy dodává vlasům lesk a pevnost. Stačí si s ním po každém umytí opláchnout vlasy. Kopřivu můžete užívat také vnitřně a ve formě čaje pít jako dlouhodobější kúru.
Maska z bazalky
Tahle léčivka podporuje růst vlasů, zabraňuje vypadávání a ještě usnadňuje rozčesávání vlasů. Připravte si masku složenou z několika čerstvých rozmělněných bazalkových listů a olivového oleje. Optimální doba působení je půl hodiny. Pak vlasy dobře umyjte běžným šamponem.
Levandulový zábal
Levandule pomáhá při silném poškození a vypadávání vlasů. Výborně funguje také na lupy a zánětlivé potíže pokožky hlavy.
Pokud vás trápí zničené konečky, rozmíchejte si jeden žloutek se třemi kapkami levandulového esenciálního oleje a aplikujte na porušené konce vlasů. Nechte působit 20 minut a opláchněte. Kúru aplikujte měsíc, vždy dvakrát týdně.
Rada na závěr: Bylinkové kúry si připravujte vždy čerstvé.
Pohoda a vitaminy
Vlasy a vlasová pokožka velmi rychle reagují na fyzickou a psychickou kondici, ve které se právě nacházíte.
Doplňte živiny
Stačí nedostatek vitaminů a minerálů, dlouhodobější stres, hormonální nerovnováha nebo prodělaná nemoc a vlasy mohou začít víc vypadávat.
Do jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na vitaminy skupiny B, zinek, křemík a vápník (ořechy, banány, celozrnné pečivo, vločky, luštěniny).
Tohle je presne, co jsem potřebovala. Můj vlasy už dlouho vypadají unaveně a bez života. Copak bazalková maska? To je něco novýho, co jeste jsem nezkusila. Určitě to zkusim, díky!
Velmi informativní článek. Použití bylinek je v kosmetice opravdu rozmanité a důležité. Osobně považuji přírodní přístup za zásadní, obzvláště při péči o vlasy. Levandulový zábal se zdá být slibným řešením pro problémy, s kterými se setkávám.
wooow tak tohle je super. vždycky sem chtěla mít hustější a zdravější vlasy, ale nic moc nefungovalo. Kopřivu piju jako čaj, ale na vlasy? to mě nenapadlo. Dík za tip!
Zajímavé! Vždy jsem byla skeptická k domácím přípravkům, ale zázvorový oplach zní jako něco, co by stálo za vyzkoušení. Ráda experimentuji s přírodní kosmetikou, tak proč ne!
Tak to je nádhera! Už dlouho se snažim o tom, jak na mé vlasy, které uz nejsou co bývali. Rozmarýn na růst vlasů? To musím rozhodně zkusit. Děkuju za tip!