Kůže na loktech je hodně namáhaná. Kloub je v neustálém pohybu, o lokty se navíc neustálé opíráme, šoupeme je po stole, otírají se o rukávy…
Není divu, že kůže na loktech postupem času hrubne, vysychá a začnou se na ní objevovat olupující se šupinky. Ty navíc nevypadají hezky, když nosíme trička nebo šaty bez rukávů. Co s tím?
Když chybí vláha
Suchá kůže na loktech vzniká nejen mechanickým namáháním, ale především s tím souvisejícím nedostatkem, respektive ztrátou, vlhkosti. Pokud včas nezasáhnete, může začít praskat a někdy i bolet.
Abyste si udrželi na loktech hladkou a vláčnou kůži, sáhněte po hydratačních krémech, tělových mlékách nebo emulzích určených pro suchou a citlivou pokožku.

Čas od času je také pořádně promažte koncentrovaným vyživujícím krémem na ruce, nebo kosmetickou vazelínou a nechte nějakou dobu působit.
Pokud se na kůži na loktech tvoří suché ostrůvky s šupinkami kůže, případně začne tmavnout, nejprve na ni použijte peeling.
Hladké a projasněné
Peeling si dopřejte dvakrát týdně. Zbaví vás skutečně jen odumřelé kůže a šupinek, a lokty budou hladší, ale i projasněnější, protože tmavší barvu může mít na svědomí právě i hromadění odumřelých kožních buněk. Tmavá místa a na loktech pomůže zesvětlit kyselina citronová.
Přírodní prostředky
Můžete si lokty rovnu namazat a jemně masírovat rozkrojeným citronem. Nebo citron rozkrojte na poloviny trošku dužiny odstraňte a opřete do nich lokty třeba na 10 minut.
Použít můžete také bílý jogurt – ten má vysoký obsah kyseliny mléčné, která jemně pomůže exfoliovat šupinatou pokožku. Nechte ho na loktech působit až 15 minut. Na rozpraskanou pokožku použijte jogurt smíchaný s léčivým medem.