Ne nadarmo se jí říkávalo zdravíčko. Za pár vteřin rozsvítí tvář stejně spolehlivě jako hodinová procházka na čerstvém vzduchu.
Někdy stačí jen málo, aby tvář vypadala mnohem líp, než vám ukazuje zrcadlo. Jen vědět, jak na to! Tvářenka je často na okraji zájmu. Dost možná ji vůbec nemáte. A všimly jste si, že vedle pudrové existují také v krémové a tekuté formě?
Jak si vybrat tu pravou
Odhalte fígle, které vám s výběrem ideální tvářenky spolehlivě pomohou. Pudrovou klasiku bez problémů nanesete na „nahou“ tvář po vstřebání denního krému nebo na závěr líčení, které jste korunovala pudrem.
Při pokusu spojit ji přímo s make-upem však bude drhnout. Mohla by nadělat dokonce mapy.
Střídání konzistencí podle potřeby
Problémům se úplně vyhnete, když na make-up nanesete tvářenku krémovou. Ta je také vhodnější pro zralou pleť, protože méně zvýrazňuje vrásky. Naopak není dobrá pro mastnou pleť, dělá ji opticky ještě mastnější a sjíždí po povrchu dolů.
Sólo pro tekutou tvářenku
Je to trochu vyšší liga. Tekutá tvářenka je buď řidší gel, nebo barevná voda. Vytvoří výraznější efekt a chce to trochu cviku, než ji zkrotíte. V tubě či lahvičce vypadá tmavší, po rozetření má světlejší nádech.
Barva se počítá
Na zahnání stop únavy a omlazení vzhledu se vyzbrojte barevnou tvářenkou. Blondýnkám se světlou pletí sluší růžová nebo jahodová, tmavovláskám lososová a malinová.
Pokud máte s rozeznáváním jednotlivých odstínů problém, univerzální je světle růžová barva. Když budete mít už trochu opálenou tvář, klidně sáhněte po tmavších barvách, třeba korálové. Vždy bez třpytek.
Štětec připravit
Pudrová tvářenka si pro nanášení žádá štětec. Ve tvářence jím otočte, oklepněte, aby na něm nebylo moc barvy. Pro zkrášlení obličeje ji naneste na jablíčka tváří. To je místo na lícní kosti, kde se vytvoří kulatý výstupek, když se usmějete.
Pravidla perfektního nanášení
Štětec přiložte na nejvyšší místo tváře. Tvářenku nanášejte krouživými pohyby a kruh zvětšujte. I tady platí zlaté pravidlo – méně je
více.