I řasy podléhaly módě
Ve starém Egyptě si barvili a zahušťovali řasy ženy i muži, stejně jako výrazná vrstva oční stínů jim totiž sloužily k ochraně očí před palčivými slunečními paprsky. Ve starověkém Římě byla úprava řas už výhradně ženskou záležitostí.
Měly být dlouhé, silné a krásně zatočené a barvily si i obočí. V péči o oboje jim pomáhaly speciálně vyškolené služebné, dnes by se řeklo kosmetičky. V době renesance si ženy naopak obočí i řasy odstraňovaly, aby vyniklo jejich čelo.
Řasenka pro královnu
Velký návrat péče o řasy a obočí nastal až ve viktoriánské éře a v období romantismu, kdy začalo být populární používání nových kosmetických přípravků. První řasenku vyzkoušela anglická královna Viktorie.
Pak už netrvalo dlouho a světlo světa spatřily první falešné řasy vyrobené z lidských vlasů. Skutečný boom v péči o řasy nastal ve 20. století, kdy se začaly řasy vlastní i umělé natáčet.
Ve 40. letech vznikla první voděodolná řasenka, o něco později i řasenky barevné.
Péče je základ
Řasám věnujeme pozornost i dnes a možností máme nepřeberně. Můžeme si je nechat obarvit, zahustit, prodloužit… Základem je ale v každém případě dobrá péče.
Tedy nejen používání kvalitních řasenek, ale především pravidelné každodenní odličování – jít spát s namalovanými řasami může nejen zašpinit povlečení, ale způsobit i oslabení až vypadávání řas.
Ještě víc pro ně uděláte, když budete používat některé speciální sérum neb booster na řasy. Ty je vyživí a zajistí jejich růst. Je dobré je aplikovat, i když řasenku nepoužíváte – vaše řasy budou krásné i bez ní.