Za pár týdnů už budete moci ukazovat krásné nožky bez punčoch a čas od času obout i střevíčky na podpatcích. Právě to ale může vést k tvorbě nevzhledných a bolestivých kuřích ok!
Výběr správné obuvi je zcela zásadní. Boty vás nikdy nesmí tlačit, chodidla udržujte čistá a suchá a zbavujte je pravidelně odumřelé kůže.
Láskyplná péče
Alespoň jednou týdně nohy namočte do teplé vody se změkčovacím práškem. Pak je osušte a za pomoci pemzy, škrabky na nohy nebo speciální žiletky kůži důkladně odstraňte. A na noc je vždy natřete hydratačním krémem.
Pokud už kuří oka máte, vyzkoušejte speciální náplasti s obsahem kyseliny salicylové, která pomáhá s jejich odstraněním.
Léčba trvá většinou 3–5 dní. Existují také séra a tyčinky v kombinaci čajovníkového oleje a kyseliny salicylové, které kuří oko do pár dnů rozpustí.
Domácí pomocníci
Samozřejmě existují i náhražky, které máte doma, třeba citronová kůra a ocet. Kůru z citronu nakrájejte na kousky, zalijte octem a nechte týden v lednici. Pak kůru přiložte na kuří oko a přelepte náplastí, do týdne by mělo být pryč.
Citron má změkčující účinky a kuří oko se díky němu snáz vyloupne. Stejně působí i cibule naložená v octu. Nebo si namočte nohy do solného roztoku, po lázni je namažte medem, navlékněte si bavlněné ponožky a čekejte, až kuří oko samo odpadne.
Skvělé rady! Vždycky jsem si myslela, že správný výběr obuvi je klíčový, ale teď vidím, že péče o nohy je stejně důležitá. Zvláště se mi líbí nápad s hydratačním krémem na noc.
Tak to je super článek, moc jsem nevěděla o tom, jak se starat o nohy a zabránit tvorbě kuřích ok. Díky za tipy, určitě vyzkoušim ten citron s octem.