Přivést své vlasy znovu k životu je v časech podzimu bod číslo jedna. Jsou suché, poškozené, elektrizují a lámou se. Pomoc je nablízku v podobě kvalitní péče s kondicionérem a vyživujícími přípravky.
Vlasy potřebují hýčkat
Že už nedáte bez čepice ani ránu? V pořádku, bude vám od hlavy teplo, ale pod čepicí se vlasy rychleji mastí. Je třeba je pak častěji mýt.
Při tomto obřadu použijte spíš vodu vlažnou než horkou, vysoká teplota totiž stimuluje tvorbu kožního mazu, který ucpává póry. Použijte kvalitní šampon, po něm účinný kondicionér. Sáhnout můžete i po pěnových tužidlech či gelech, které dopřejí účesu tvar.
Dejte šanci bezoplachové péči
Je to raz dva a vlasy jsou lesklé, nekrepatí se ani neelektrizují. Do umytých a ručníkem vysušených vlasů naneste bezoplachový kondicionér, krém nebo sprej a dejte si záležet, aby se přípravek dostal až do konečků.
A když už jste s touto fází očisty spokojená, vlasy upravte a nechte je volně doschnout. Kýženýn výsledkem je, že vlasy lze snáz rozčesávat, jsou hydratované a lesknou se.
Jenom ne laky a fén
V podzimních deštích a vlhkosti udělá lak ve vlasech víc škody než užitku. Jakmile přijde do styku s vodou, stane se z něj lepidlo, a na rozčesávání abyste si pořídila kartáč zvaný rejžák. Tak těžko to půjde. Fén je dobrý sluha, ale s horkým vzduchem zlý pán. V podzimním vlhku odložte i kulmy.
Problém s poškozenými vlasy v podzimu znám až moc dobře. Šetrná péče a kvalitní produkty jsou klíčem k tomu, jak je udržet zdravé a krásné.
No tak to je teda něco. Moje vlasy po podzimi jsou fakt utrpení. Jsem ráda že tady je konečně nejaká dobrá rada na pomoc.
Podzim je pro vlasy fakt drsný období. Technologie v péči o vlasy je ale dnes naštěstí na jiném levelu – šampony, kondicionéry a bezoplachová péče dokážou divy. Rady v článku určitě vyzkouším!