Léto jsme trávili opalováním, plaváním, relaxováním na zahradě, pobytem u moře, chozením na výlety… My jsme si užívali, ale naše vlasy ne.
Po létě bývají obvykle vlasy hrubé na dotek, suché, lámavé a bez lesku, skoro jako to seno. Mohou také začít více vypadávat. Je nejvyšší čas poskytnout jim zvýšenou péči a dostat je zpátky do kondice.
Objednejte se ke kadeřnici na profesionální regenerační kúru. Blahodárně působí keratinový zábal, který dokáže dokonale „opravit“ narušenou strukturu vlasových vláken.
Dopřejte mu na to čas a nemyjte si vlasy ještě alespoň dva dny, aby měl čas prostoupit co nejhlouběji do vlasového vlákna – jinak by jeho působení přišlo vniveč. A když už tam půjdete, nechte si rovnu zastřihnout poničené konečky.
Co s vybledlou barvou?
Po létě bývají vlasy od slunce vyšisované. V některých případech to může vypadat hezky, ale pokud jim chcete vrátit sytější barevný tón, nemusíte hned sahat po intenzivních barvách.
Pro začátek úplně postačí šetrnější barevný přeliv s nádechem perleti. Výsledek působí přirozeněji a vlasy se díky různobarevným odleskům rozzáří.
Kouzelné olejíčky
Pokud jste ještě nezkusila vlasový olej, po létě je pro to o důvod víc. Olej se může stát běžnou součástí vaší každodenní péče o vlasy. Ochrání vaše kadeře před vnějšími vlivy, dodá jim výživu i okamžitý lesk, a přitom je nezatíží.
Kvalitní vlasový olej vlasy nezamastí, chce to jen správnou aplikaci. Použít jej můžete jak po umytí do vlhkých vlasů, tak klidně i každý den ráno do suchých.
Vmasírujte dlaněmi pár kapek oleje do konečků vlasů, zacelí je a ozdraví. Máte-li vlasy hodně suché nebo vlnité, klidně ho trošku vetřete i do délek – jen se vždycky vyhněte kořínkům.
Domácí péče
Svým vlasům věnujte samozřejmě zvýšenou pozornost i nadále. Kromě šetrného mytí vhodným šamponem a kondicionérem své vlasy rozmazlujte pomocí vlasových masek. Vyberte si takovou, která je určena pro váš typ vlasů a dodá jim pořádnou dávku hydratace a výživy.
Naneste ji na umyté vlasy jednou týdně, zabalte je do ručníku a nechte 20 minut působit. Poté opláchněte a vlasy si upravte. Ovšem pozor na fénování.
I fénovat jde šetrně
Nejen oslabené, ale i zdravé vlasy může nevhodné sušení poškodit. Po umytí vlasů z nich jen opatrně ručníkem vymačkejte přebytečnou vodu. Nedoporučuje se jít si lehnout s mokrými vlasy; ty se pak u kořínků mastí a konečky se vysušují.
Málokdo si asi může dovolit nechat vlasy uschnout přirozeně jen na vzduchu. Klidně je fénujte, ale vyplatí se investovat do kvalitního přístroje. Ideálně s iontovou technologií a možností volby studeného vzduchu.
Díky němu pak účes lépe drží a neplihne. Samozřejmostí by mělo být i použití ochrany vlasů před teplem ve spreji nebo jako lehká mlha, která kadeře nezatíží.
Nejdřív si vlasy vysušte asi na 30 % a pak do nich vmasírujte objemový sprej nebo tužidlo, usnadníte si tak práci s tvorbou účesu. A pokud máte vlasy suché a krepaté, použijte do konečků sprej na uhlazení.
Zastavte pády
Ke konci léta se stává, že mnohým ženám vlasy začnou nadměrně padat. Je to způsobené právě jejich vyšším namáháním a poškozením během horkého počasí. Pokud je to i váš případ, zkuste si pořídit vlasové sérum.
Na trhu jsou i taková, která dokáží aktivovat kmenové buňky v koříncích, čímž účinně předcházejí nadměrnému vypadávání a pomáhají k rychlejšímu dorůstání vlasů. Navíc ošetřují i pokožku hlavy.
Sérum nanášejte ke kořínkům pěšinku po pěšince a poté jej vmasírujte bříšky prstů do vlasové pokožky aspoň po dobu dvou tří minut.
Víte, že…
•… vlasové pokožce prospívá masáž s použitím séra i nasucho?
•… pro vlasy jsou skvělé oplachy z kopřivy, lopuchu nebo břízy?
Dobré rady:
• Dopřejte vlasům kúru v podobě doplňku stravy pro vlasy, nehty, pleť a kůži
• Vlasy fénujte nejdřív vepředu, kde dříve schnou