Jarní počasí bývá zrádné. Přes den může být i docela horko, zatímco rána a večery jsou chladné. A tak se může stát, že prochladneme. Následkem je rýma, kašel a jiné „radosti“.
Pokud už k nějaké nemoci dojde, raději si den dva v klidu poležte a doplňte vitaminy.
Není nic horšího než virózu takzvaně přechodit, to si koledujete třeba i o problémy se srdcem. Nepříjemné projevy jako rýmu a kašel můžete skvěle tlumit léčivými bylinkovými čaji.
Pomůže dýchání
Tymián je skvělý dezinfekční prostředek při nemocech z nachlazení, při zánětech dýchacích cest, působí léčivě také při astmatu, suchém a dráždivém kašli. Usnadňuje vykašlávání a podporuje tvorbu hlenů, mírní a zkracuje dobu kašle.
Léčivý sirup
Připravte si z něj sirup s medem. Svařte 250 ml vody se 100 g cukru. Přisypejte 12 g sušeného tymiánu, zakryjte a nechte louhovat do druhého dne. Sceďte, doslaďte sirup 110 g medu a přelijte ho do uzavíratelné skleněné lahvičky. Užívejte při potížích lžíci 3–5krát denně.
Tymián, no to je dobrý nápad. Nemám ráda ty chemický sirupy z lékárny, tak možná když budu zase nemocná, tak si vyrobím tenhle. Díkes za článek.
Miluju tymián! Ale nevěděla sem, že je takovej zázrak i proti nachlazení. Návod na sirup zkusím, díky za tip!
Článek je velice informativní, oceňuji praktický návod k přípravě sirupu. Tymián používám běžně v kuchyni, ale netušila jsem o jeho léčebných účincích při nachlazení. Zajímavé.
Tymián? To se mě nikdy nesetkalo. Ale jestly pomaha, tak proč ne. Možná vyzkoušim příště, jak na mě zase dolehnou ty jarní chřipky, co se toulaj po Plzni.