Ojedinělé pálení žáhy není nijak nebezpečné, nepříjemné však je. Vyzkoušejte prostředky, které používaly už naše babičky. Jistě oceníte, že vám právě tyto postupy přinesou rychlou úlevu.
Příčinou palčivé bolesti v jícnu je překyselení žaludku, které způsobuje konzumace tučných a pikantních jídel, ale i stres, jídlo ve spěchu a nedostatek pohybu.
Citronová šťáva nebo jablečný ocet
Navzdory své kyselé chuti působí v těle jako velmi účinná zásada, která neutralizuje nadměrnou produkci kyseliny solné v žaludku a pomáhá zmírnit bolest.
Dejte si sklenku vlažné vody s čerstvě vymačkanou šťávou z poloviny citronu nebo se dvěma lžičkami jablečného octa. Pijte po malých doušcích.
Zázvorový čaj
Působí antibakteriálně a protizánětlivě a mírní bolest. Asi 2 cm zázvorového kořene pokrájejte na malé kousky a zalijte vroucí vodou. Nechte 10 minut louhovat, přeceďte a vypijte. Můžete ho užívat i preventivně 2krát až 3krát denně mezi jídly.
Medový nápoj
Med působí jako hojivý balzám, zklidňuje bolest, vytváří jemný ochranný obal, a brání tak dalšímu působení žaludeční kyseliny. Navíc urychluje regeneraci poškozené sliznice.
Rozmíchejte 1 až 2 lžičky medu ve sklenici teplé vody a popíjejte během dne mezi jídly. Můžete přidat i špetku skořice.
Šťáva z brambor
Použijte neloupané brambory, nejlépe v bio kvalitě, důkladně je očistěte kartáčkem pod tekoucí vodou a vymačkejte v odšťavňovači. Pijte 60 ml 4krát denně nalačno mezi jídly. Uvidíte, že se brzy budete cítit lépe.
Stroužek česneku
Česnek funguje podobně jako zázvor. Zařaďte do jídelníčku více česneku a při problémech rozžvýkejte jeden syrový stroužek. Chce to sice trochu odvahy, ale výsledek je zaručený. Česnek ale nepoužívejte, pokud máte citlivý žaludek.