Na chlebu s máslem jsou nejen skvělou pochoutkou, ale i lékem proti neviditelným vetřelcům, kteří se snaží škodit v našich útrobách.
V ředkvičkách najdeme bohatý zdroj vitaminu C, ochránce naší imunity a důležitého antioxidantu, jež chrání buňky před volnými radikály.
Další prospěšnou látkou je kyselina listová, která hraje stěžejní roli jak pro pevné nervy, tak celkovou fyzickou i mentální kondici.
V ředkvičkách jsou ve vysoké míře zastoupeny hořčičné oleje, které si tato zelenina produkuje ke svojí vlastní ochraně proti nebezpečným mikroorganismům.
Jen ať štípou a pálí!
Zázračné hořčičné oleje dávají ředkvičkám typickou, štiplavou chuť. Jejich role je pro rostlinu velmi významná, jsou jejím ochranným štítem proti napadení. A stejně tak působí v našem těle – zabíjejí bakterie a plísně v našem trávicím traktu.
Pravidelnou konzumací ředkviček můžeme tyto přemnožené kultury likvidovat a zabraňovat jejich dalšímu množení. Ředkvičky jsou tedy vhodnou stravou v době nachlazení a nemocí, protože potlačují infekce a posilují tělo v boji proti nim.
Jsou nízkokalorické, budou tedy také skvělou součástí zdravé diety. Nejzdravější syrové Ředkvičky si lidé dopřávají nejčastěji čerstvé, pouze omyté. Záleží však na tom, jaká voda se použije.
Teplá podtrhne jejich štiplavou chuť, zatímco pálivost sníží namočení do studené vody a zmírní ji i posolení. Pro ředkvičky platí totéž, co pro ostatní zeleninu. Měly by se krájet vždy těsně před jídlem či další kuchyňskou úpravou.
Velmi dobře zapadnou do jakéhokoliv zeleného salátu, a to nejen bulvičky, ale také mladé lístky, s nimiž je pokrm ještě pikantnější.
.