Jaro představuje pro organismus velkou zátěž, a to zejména kvůli častému střídání teplot. Tělo je unavené, malátné a bez energie. Stačí se dvakrát špatně obléknout a nachlazení je tu.
Naše strava v tuto dobu navíc není moc pestrá, a tak často ve spěchu saháme po tom nejjednodušším řešení, kterým jsou potravinové doplňky.
Pozor na reklamy Z obrazovek na nás útočí upoutávky na nejrůznější produkty. Jeden slibuje posílení imunity, druhý pomůže zlepšit zrak, jiný nás zbaví nachlazení. Vyznat se v tom, zda skutečně pomáhají, je však obtížné.
Nekupujte první, co vidíte, raději se poraďte s odborníky. O jakých potravinových doplňcích má cenu přemýšlet? Vitaminy ano, ale… Výživové doplňky jsou vhodné především jako prevence. Co se týče vitaminů, odborníci se shodují, že ideální jsou ty přírodní.
Jejich vstřebatelnost je 70 až 90 %, na rozdíl od syntetických, kde se vstřebává jen 4 až 6 %.
V jarním období tohle nemusí stačit. Kromě pěti porcí ovoce a zeleniny denně se doporučuje užívat ještě přípravek s vitaminem C nebo multivitaminy.
Experti také radí zvýšit příjem čerstvé zeleniny a ovoce minimálně na 600 g denně, ideální jsou citrusové plody, listová zelenina, jablka a kysané zelí.
Pomáhá i řádný pitný režim a odpočinek..