Ať je to v létě, kdy pleť vystavujeme sluníčku nebo v zimě, kdy navštěvujeme solária, tmavé i světlé pigmentové skvrny nás nenechají spát. Nejčastěji se objevují na obličeji, krku nebo rukou.
Na tato místa totiž skoro celý rok dopadá nebezpečné sluneční záření, které ke vzniku skvrn napomáhá. Mohou být však i dědičné.
Jak skvrny vznikají?
Na vznik pigmentových skvrn má vliv UV záření, hormonální výkyvy způsobené estrogeny a progesterony nebo genetická dispozice. Vlivem hormonů se právě pigmentové skvrny často objevují v těhotenství nebo během užívání antikoncepce.
Hnědé skvrny způsobuje sluneční záření, které působí na pokožku, pigment tmavne a čím větší síla slunce je, tím větší pravděpodobnost, že kůže ztmavne nerovnoměrně a vznikne pigmentová skvrna.
Pokožka však může zhnědnout i po užití kosmetických přípravků společně s UV zářením.
Důležitá je prevence
Pokud chcete vzniku pigmentových skvrn předejít, tak prvním krokem je, že se budete chránit před slunečním zářením kvalitní kosmetikou s vyšším faktorem.
A to i základní kosmetikou, protože všechny denní krémy obsahují ochranný faktor, který během dne obličej na sluníčku chrání. A používejte je i když nemáte v plánu se opalovat. Zákeřnější jsou bohužel skvrny vyvolané působením hormonů. Většinou samy odezní, ale někdy mohou přetrvávat i několik měsíců.
Co na ně zabírá?
Rozhodně začnete u správné kosmetiky, která je určena k zjemnění tmavých fleků. Existují sice denní i noční krémy vyrobené speciálně na odstraňování pigmentových skvrn, ale nejlepší je sáhnout po koncentrovaném séru, které je mnohem účinnější a silnější.
Pokud nechcete nechat nic náhodě, zajděte do lékárny a kupte si depigmentační čistící vodu, která je vyzkoušená a také velmi účinná.