Hučení, které vnímáme, obvykle vzniká v našem sluchovém ústrojí. Může být ale také příznakem zánětu nebo poranění v oblasti hlavy či krku. Tinnitus často souvisí se stresem a vyčerpávajícím životním stylem.
Zatímco některé potrápí jen krátce, jiní mohou zvoněním, šuměním, cinkáním či duněním v uších trpět půl roku, nebo dokonce celý život. Hučení v uších je velmi nepříjemné, a tak bychom je rozhodně neměli podceňovat.
Obklady i koupel
Na problémy s ušima babičky často používaly obklad z tvarohu a rozetřeného česneku, který přiložily na bolavé ucho a nechaly působit. Ulevit uměla také šťáva z Aloe vera, kterou nanesly na vatový tampon, opatrně vsunuly do ucha a nechaly působit.
Od bolestí a zánětů uší měla pomoci i koupel s bylinkovým nálevem. Smíchalo se stejné množství květu hlohu, kořene pampelišky a nati šalvěje.
Hrst této směsi se zalila 1 litrem vody, 10 až 15 minut povařila, poté scedila a přidala se do připravené teplé lázně. V té by měl pak člověk odpočívat 10 minut a pak ještě chvíli relaxovat.
Další pomocníci z přírody
Účinný může být také obklad z pelargonie růžové, která má zklidňující účinky na organismus. Díky svým protizánětlivým účinkům pomůže také komonice lékařská, která je navíc velmi účinnou prevencí embolie.
Zkusit můžete i nať majoránky, respektive napařování ucha nad spařenou majoránkou. To se dříve úspěšně používalo nejen proti hučení, ale i proti bolestem v uchu.
Pára a teplo totiž napomohou k uvolnění ušního mazu a většinou i uleví od symptomů, které nepříjemný tinnitus často provází. A nezapomeňte, pokud hučení v uších trvá delší dobu, je třeba se poradit s lékařem.
Vyzkoušejte ginkgo
Tinnitus není žádná nově vzniklá civilizační nemoc, potýkali se s ním už naši předkové. A i oni na hučení v uších používali různé bylinky. Vy můžete vyzkoušet třeba účinky Ginkgo biloby, tedy jinanu dvoulaločného.
Je totiž dokázáno, že ginkgo působí příznivě na oblast mozkových tkání, které prokrvuje, a tím pádem zlepšuje jejich fungování a potlačuje tinnitus.
Kromě toho zlepšuje soustředění a příznivě působí i na nervový systém. Z bylinky si udělejte čaj, který budete popíjet během dne.
Pokud se vám do přípravy čaje nechce, můžete si v lékárně koupit přípravky, které obsahují výtažky z Ginkgo biloby. Pak je třeba dodržovat správné dávkování, které je klíčem k úspěchu při jakékoli terapii.
Moc pěkně napsané! Zkusím ty bylinkové obklady, babička má zahradu plnou bylinek. A když to nezabere, tak hurá k doktorovi.
Hezký článek, určitě zkusím nějaké z těch obkladů. Po práci mi často hučí v uších a je to fakt nepříjemné.