Nevěřila byste, jak hodně záleží nejen na tom, jakou přírodní pleťovou masku na obličej si doma umícháte, ale také jakým způsobem si ji potom na pleť nanesete.
Jedním z hlavním pravidel je brát v potaz typ pleti, její momentální stav, ale třeba také probíhající roční období.
To, že si vyberete a nanesete masku správně, může pleť zjemnit a osvěžit, hydra- tovat, regenerovat nebo vyčistit. V opačném případě nebude mít buď efekt žádný, anebo vám mů- že dokonce i uškodit.
Naučte se proto na to jít tou správnou cestou pomocí několika jednoduchých fíglů.
1. Začněte pomalým nanášením
Na nanášení pleťové masky byste si měla vyhradit dostatek času. Není to jen o tom, napatlat na obličej smíchanou směs, počkat deset minut a tradá – je hotovo.
Před samotným nanesením musíte například pleť důkladně vyčistit, aby byla připravená přijmout všechny výživné zvláčňující látky. Také je dobré před aplikací masky obličej napařit v horké vodě. Proč?
Jednoduše z toho důvodu, že se v kůži všechny póry přirozeně otevřou a budou masku lépe vstřebávat.
2. Kolik toho na obličej dát?
Nanášejte vždy dostatečné množství masky, aby to vůbec mělo smysl. Tenká vrstva se hned vsákne, a vy pak už jen budete po zbytek času ležet zbytečně.
Když aplikujete silnější vrstvu, pleť si z ní podle potřeby vezme, kolik sama uzná za vhodné, a přebytek jednoduše smyjete.
3. Pomozte si štětečkem
K aplikaci masky si vezměte stejně jako při nanášení například make-upu šikovného pomocníka. Tím je speciální větší štěteček.
Je to z toho důvodu, že s jeho pomocí bude vrstva nanesené masky rovnoměrná a se štětinkami zajedete o do těch nejmenších nerovností vašeho obličeje.
Na rukou se také mohou usazovat za celý den nečistoty, což u čistého štětečku, který je k tomu určený, jen tak nehrozí.
4. Nechte masku chvilku působit
Masku mějte na obličeji zhruba čtvrt, ale klidně i půl hodiny. Je to ideální doba na to, dát si třeba odpoledního šlofíka na gauči a přírodní krém zatím bude dělat svou práci.
Pokud skutečně tolik času nemáte a raději upřednostníte rychlý, ale přesto efektivní způsob, věnujte vstřebávání alespoň deset minut. To přece není z celého dlouhého dne zase tak moc.
5. Jak s ní zase bezbolestně pryč?
Jakmile se rozhodnete proces ukončit, snažte se smýt masku z obličeje pomalu a šetrně. Dobrým pomocníkem je v tomto případě vlhká vyždímaná žínka. Nejhorším způsobem je masku z pleti seškrabávat rukou, nebo dokonce jakoukoli umělou stěrkou.
Vlažná voda v žínce vykoná svou práci stejně dobře a vy pak nebudete mít podrážděný obličej.
Je to jako terapie
Relaxujte. Kdy jindy se můžete úplně zastavit a užívat si chvilku naprostého odpočinku? Při působení pleťové masky je k tomu ideální příležitost. Lehněte si do klidu a myslete jen na to, jak vám vytvořená směs pomáhá regenerovat vaši pokožku. Žádné starosti nebudou mít šanci.