Jde to přírodní cestou a bez chemie. Alergie nás může potkat v jakémkoli věku a pyly dráždí i ty, kteří jinak alergií netrpí. Jakmile pocítíte první příznaky, je zapotřebí rychle jednat. Uvidíte, že brzy odezní samy.
Vylouhovaný měsíček
lékařský Zklidňuje a také regeneruje. Měsíček je bylinka přímo zázračná. Kromě alergie léčí i vyrážky, popáleniny nebo hemoroidy. Trpíte-li však alergií, nejúčinnější je ve formě čaje.
Polévkovou lžíci sušených nebo čerstvých květů zalijte 200 ml vroucí vody a nechte deset minut louhovat. Ještě teplý čaj vypijte. Dbejte na to, abyste vypili alespoň jeden šálek denně.
Yzop na průdušky
Alergii potlačuje a zároveň nás před ní chrání. Ideální je opět čaj, který se připravuje obdobně jako čaj měsíčkový. Polévkovou lžíci yzopu lékařského zalijete vroucí vodou a necháte louhovat.
Vyzkoušet však můžete i tinkturu. Jeden díl čerstvé nebo sušené byliny zalijte pěti díly čtyřicetiprocentního alkoholu. Použijte uzavíratelnou skleněnou láhev.
Louhujte týden až čtrnáct dní, nejlépe na teplém a tmavém místě. Jednou za tři dny láhev protřepejte. Po uplynutí doby tinkturu přeceďte přes jemné plátno.
Čerstvá rybízová šťáva
Kdo má zahrádku, většinou pěstuje i rybíz. Ale k čemu ho využíváte? Už jste zkoušeli vylisovat čerstvou rybízovou šťávu? Zařaďte ji do svého jídelníčku. Hodí se i na výrobu sirupu a limonád. Navíc posiluje i játra.
Grepové semínko proti bakteriím a virům
Grep známe všichni, ale zkoušeli jste už konzumovat jeho semínka? Udělejte si z grepu koktejl a rozmixujte ho právě i se semínky. Ideální je k snídani nebo k dopolední svačině.
Vašemu organismu, především imunitě, nemůžete dopřát nic lepšího. První pomoc Alergie už zaútočila a oči vás svědí a pálí? Opláchněte si obličej ledovou vodou, klidně několikrát za sebou.
Jde opravdu o první pomoc. Do pár minut svědění a pálení samo od sebe odezní.
Inhalujte eukalyptus
Uvařte si v hrnci vodu a jakmile začne vřít, přidejte pět až šest kapek eukalyptové vonné esence. Pak hrnec umístěte na stůl, sedněte si k němu, nakloňte nad něj hlavu, přes ni si přehoďte ručník nebo utěrku a deset minut inhalujte.
Tuto proceduru opakujte každý den. Není sice nijak zvlášť příjemná, ale zato je téměř stoprocentně účinná. Místo eukalyptového oleje můžete použít i mátový.
Vyzkoušejte vazelínu
Už naše babičky i prababičky bojovaly s pylem. Jak? Obyčejnou lékařskou vazelínou. Promažte si jí nosní dírky pokaždé, když jdete ven. Vazelína má totiž zabránit proniknutí pylu do dýchacích cest.