Kuří oko vzniká jako reakce kůže po dlouhodobém tlaku, většinou kvůli malé nebo špatně padnoucí obuvi. Pomoci může pedikér, ale zvládnete to i sama doma.
Hojivá koupel
Hrst řebříčku dejte do 3 litrů vroucí vody a přidejte lžičku soli. Nádobu přikryjte a nechte vyluhovat. Když bude odvar příjemně teplý, sceďte ho a koupejte si v něm nohy asi 20 minut. Koupel si dopřávejte každý den.
Účinná je i lázeň, do které nasypete jedlou sodu nebo přidáte několik kapek čajovníkového oleje.
Náplasti a obklady
V lékárnách jsou k dostání speciální náplasti s kyselinou salicylovou, které můžete na postižené místo aplikovat opakovaně. Náplasti jsou nejúčinnější po koupeli, kdy je pokožka změklá.
Mezi doporučované metody našich babiček patří jednoznačně obklad z cibule a octa. Plátky cibule nechte vyluhovat v octu a před spaním si je přivažte obvazem k postiženému místu. Tuto metodu opakujte každý večer, dokud nedojde k vyloupnutí oka.
Prevence je základ
Abyste tvorbě kuřího oka předešla, noste kvalitní a vhodnou obuv. V uzavřených botách noste bavlněné, prodyšné ponožky. O své nohy také pravidelně pečujte.
Ideálně jednou týdně ošetřete chodidla kvalitní pemzou a v rámci každodenní péče pokožku nohou hydratujte pomocí vhodných výživných krémů.