Věděla jste, že pro vlasy existují speciální lázně, nebo dokonce vlasová diagnostika, která vám odhalí, jak na tom s vaší bohatou hřívou jste a co pro ni můžete do budoucna udělat?
Domácí péče je sice dobrou a nedílnou součástí, ale čas od času neuškodí ani odborná pomoc.
Existují odborníci, kteří se zabývají tím, jaký typ vlasů máte a jak byste s nimi tudíž měla zacházet čii jaké přípravky ideálně používat. Navštívit čas od času specializované pracoviště proto není určitě od věci.
O své vlasy se ale po menší konzultaci zvládnete jistě postarat i sama. Jak si doma vytvořit jedinečné soukromé lázně pro vaše kadeře?Nejde jen o to, že svým vlasům dodáte potřebnou péči díky speciálním šamponům a kondicionérů.
Důležitá je také péče o vaši vlasovou pokožku. Při mytí hlavy nebo při nanášení přípravků na vlasy si proto nezapomínejte dopřát také masáž.
1. Víc než jen přípravky
Kromě toho, že hlazení bříšky prstů po vlasové pokožce je opravdu příjemné, takový pohyb pomáhá kůži prokrvovat. Pokud nechcete zdlouhavě trávit čas ve vaně při samotném mytí, dopřejte si masáž, ještě než vejdete do koupelny.
Jakmile budete mít v plánu umýt si třeba večer vlasy, sedněte si třeba půl hodiny předtím do klidu, pusťte si relaxační hudbu a naneste si na prsty trochu vyživujícího vlasového oleje.
Kořínky se přitom sice trochu zamastí, ale to vám vzhledem k budoucí koupeli nemusí vadit.
2. I v kruté zimě potřebují vaši péči
V mrazivém období trpí vaše vlasy úplně stejně jako v létě, i když se to možná nezdá. Samotné UV světlo totiž působí na pigment ve vlasech a ty slábnou a ještě více světlají. Nejnáchylnější jsou tudíž právě blonďaté vlasy.
Ideální je pořídit si takové produkty, které vás budou při nanesení na vlasy před UV zářením chránit. Takové si bohužel doma nevyrobíte a je potřeba je se speciálními látkami opravdu koupit. Přesto jim ale můžete dopřát třeba vyživující masku z medu či jogurtu.
3. Úžasná maska pro vlasy i pokožku
Jednu takovou masku si můžete připravit rovnou doma. Je skvělá v tom, že je zároveň prospěšná vašim vlasům i vlasové kůži.
Vyrobíte si ji z medu a avokáda tak, že si zralé avokádo našleháte, pak do něho přidáte dvě malé čajové lžičky medu a ještě lžičku mandlového oleje.
Dobře ušlehanou masku tyčovým mixérem si naneste na suché poškozené vlasy a nechte ji alespoň dvacet minut působit. Nejlépe se vám bude výživná léčivá kaše na vlasy nanášet obyčejným starším řídkým hřebenem. Po vymezeném čase ji z vlasů velmi důkladně vypláchněte.