Nabídka barev na vlasy je opravdu široká a dopřát si vysněný odstín vlasů v klidu a pohodlí domova už není nic těžkého. Jak neudělat chybu?
Když se spojí touha po dokonalém obarvení se snahou ještě něco ušetřit, vždy hrozí velké riziko, že se může něco pokazit. Abyste se vyvarovala nepěkného výsledku, je dobré držet se pevně návodu, včetně bezpečnostních doporučení.

Test nikdy nevynechávejte
Nikdy nevynechávejte testování barvy na pokožce, a to i v případě, že používáte jeden odstín už poněkolikáté! Barvu proto testujte před každou aplikací.
Naneste ji na kůži v loketní jamce a vyčkejte alespoň čtyřicet osm hodin před samotným barvením. Vlasy si také před barvením neumývejte, umyté jsou náchylnější k poškození, proto je alespoň dva dny před barvením nemyjte.
Několik dnů před barvením se snažte nepoužívat kondicionéry a vlasové kúry. Ty totiž uzavírají povrch vlasu, barva do něj hůř proniká, a výsledek barvení je mnohem méně intenzivní.
Správný odstín rozhoduje o výsledku
Pokud toužíte po přirozené barvě svých vlasů, volte barvu podle barvy obočí. Pokud je vaše obočí příliš tmavé, pak vám budou slušet studené odstíny, a pokud je světlé, měla byste použít teplejší odstíny barvy.
V každém případě by barva měla vypadat přirozeně. Proto se nejčastěji používají barvy, které jsou maximálně o 1–2 odstíny tmavší nebo světlejší, než je vaše přirozená barva vlasů.
Vyvarujte se proto nepřirozeně světlých nebo tmavých odstínů, které by vám neslušely.
Čemu se vyhnout při barvení
Než se pustíte do barvení, namažte si pokožku kolem obličeje a krk mastnějším krémem. Dostane-li se barva na kůži, půjde lépe dolů. Barvení vlasů si naplánujte tak, abyste měla sama na sebe alespoň dvě hodiny času a klidu.
Vlasy rozdělte na čtyři části a každou část postupně obarvěte, směrem nahoru a dolů. Barvu vmasírujte do vlasů, nezapomeňte použít rukavice a nechte ji působit.
V případě dlouhých vlasů můžete konce vlasů zatočit do drdolu, ten zabalte do fólie, abyste zachytila teplo a zajistila rovnoměrnější obarvení konečků.
Nikdy nepřekračujte dobu barvení, která je napsaná v návodu! Zdravě vypadající barva vyžaduje pečlivou aplikaci, aby byla rovnoměrná a působila přirozeně.
Nezanedbávejte následnou péči
Vlasy umyjte a poté je nemyjte dřív než za 48 hodin, jinak narušíte proces stabilizace barvy. Při péči o barvené vlasy doporučujeme se zcela vyhnout čisticím šamponům.
Někteří vlasoví stylisté doporučují vyvarovat se šamponů určených pro léčbu lupů. Tyto druhy šamponů mohou obsahovat složky, které napomáhají vymývání barvy ze struktury vlasů.
Na mytí barvených vlasů použijte vždy jemné a šetrné šampony, a to vždy ty k tomu určené. Konečky barvených vlasů je také dobré ošetřit sérem, vyživujícím olejem nebo intenzivní kúrou proti třepení a vysoušení.
Vhodné je také používat produkty, které jsou přímo určené pro barevné nebo oslabené vlasy. Ty vám pomohou, aby se barva pomaleji vymývala.
Jo, barvení doma je super, jednak ušetřím prachy a taky mi to vůbec netrvalo dlouho. Ale nutno říct, že čas plánování je fakt potřeba.
Skvělé rady! Často zapomínám na to, že bych neměla používat kondicionér před barvením. Je dobré mít tohle na paměti.
Už několikrát jsem si barvila vlasy doma a ten článek mi přijde fakt nápomocný. Výběr správného odstínu podle obočí jsem třeba nevěděla!
No já si barvu na vlasy dávám pořád doma, ale ten test na kůži mě nikdy nenapadl. Zkusím příště, když už to dělají i profíci.
Jako lékařka opravdu oceňuji zdůraznění důležitosti testování barvy na pokožce. Předejít reakci je klíčové a ne každý si to uvědomuje.