Kvalita vlasů se zhoršuje při nevhodných klimatických podmínkách, během některých onemocnění, při dlouhodobém stresu nebo hormonálních změnách.
Nakrmte je
Pro zdravé vlasy je potřebné jíst potraviny bohaté na minerály a zdravé tuky. Ty obsahují například ořechy, avokádo, mořské ryby, olivový olej nebo celozrnné obiloviny. Důležitý je i správný pitný režim.
Vše, co jíme, se projeví nejenom na vlasech, ale i na stavu pleti a nehtů a v neposlední řadě na zdraví, vitalitě a kondici celého organismu.
Jemné zacházení
Na vlasy používejte šampony, kondicionéry, balzámy, oleje a masky – vždy podle jejich typu. Na trhu najdete spoustu přípravků určených právě pro vás, ideálně si pořiďte celou řadu od jedné značky, jejíž jednotlivé přípravky se v účinnosti vhodně doplňují.
Při mytí postupujte jemně a mokré vlasy rozčesávejte hřebenem s řídkými zuby nebo takzvaným tangle teezerem – začněte od konečků směrem ke kořínkům.
Vaše tříměsíční lázně
Pomoci mohou i doplňky stravy, zejména ty, které obsahují různé vitaminy, esenciální aminokyseliny a biotin – tomu se dříve říkalo také vitamin H, dnes je běžnější označení vitamin B7 a má i výstižnou přezdívku „vitamin krásy“.
Kvalitní přípravek by měl dále obsahovat i další vitaminy skupiny B, vitaminy A, E, L-methionin, kyselinu linolovou a křemičitou a stopové prvky jako železo, zinek a měď.
V každém případě je dobré dopřát si každý rok tříměsíční ozdravnou kúru těmito doplňky, ideálně právě na podzim, případně pak na jaře.