To, jaký máme tvar obočí, většinou hodně ovlivní i vzhled vašeho obličeje. Co ale dělat v případě, že vám po letech častého trhání zkrátka už tolik neroste, jak byste chtěla? Metod, jak tento problém jednou provždy vyřešit je hned několik. Vyberte si tu, která je pro vás nejvhodnější.
Trendy se neustále mění, ale netýká se to jen módy nebo líčení. Patří sem i tvar obočí. Například v devadesátých letech se nosila úplně tenká linka. Některé ženy si ho dokonce depilovaly, aby ho pak mohly dokreslit tužkou.
Dnes už se nosí spíše hustší obočí a sází se na jistou přirozenost, přesto by obočí mělo být upravené. Pokud jste ho v minulosti často trhaly, teď už vám možná neroste tak, jak by mělo.
Dokreslení obočí
Naštěstí existuje několik způsobů, jak to můžete napravit. Tím nejjednodušším a nejefektivnějším je dokreslení tužkou či stíny. Při dokreslování nezapomeňte, že nic se nemá přehánět. Dělejte krátké, co nejpřirozenější čárky.
Ideální jsou ale stíny, které vypadají přirozeněji. Kupte si speciální šikmý štěteček na obočí a jemně si ho vystínujte. Tužku pak můžete využít na dokreslení chybějících chloupků. Obočí nakonec učešte štětečkem.
Práci usnadní také speciální tiskátko. Prodávají se v různých tvarech. Stačí ho jen obarvit stínem, obtisknout na vlastní obočí a poupravit vatovou tyčinkou. Nevýhodou všech zmíněných způsobů je, že vás to čeká každý den.
Pudrový permanentní make-up
V případě, že si nechcete obočí malovat každý den, vyzkoušejte metodu permanentního make-upu. Jak funguje? Při vykreslování pudrem se pomocí drobných mikrojehliček vyplní prázdná místa mezi chloupky malinkými tečkami.
Tímto způsobem upravené obočí vypadá takřka totožně jako kdyby jste si ho dokreslila tužkou. Jeho cena se pohybuje od 2500 korun výše. Zákrok trvá cca 2 až 4 hodiny. Místo se při něm umrtvuje, ale přesto můžete cítit mírnou bolest.
Efekt vydrží zhruba rok, poté je většinou potřeba barvu doplnit. Déle vydrží na zralejší pleti, která se moc nemastí. Po několika týdnech se občas provádí také korekce, ta ale nemusí být vždy nutná.
Nelekejte se, když bude vaše obočí po návštěvě salónu vypadat tmavší. Je to jen do doby než se zahojí, proto byste měla prvních pár dní po ošetření omezit sport, aby se vám nepotil obličej. Alespoň čtyři dny se také snažte obočí nenamáčet.
V chloupcích se vytvoří drobné stroupky, které se budou postupně asi deset dní vyloupávat.
Co je vláskování?
Dalším způsobem, jak můžete váš problém s obočím vyřešit je metoda 3D tzv. vláskování, kdy se vytetují jednotlivé chloupky. Lze tím ovlivnit jejich délku, tloušťku a obočí pak vypadá mnohem více přirozeně.
Cena je sice o něco vyšší, takže pod 3000 korun se bohužel jen tak nedostanete. Délka trvání i následná péče jsou stejné jako u pudrové techniky. Permanentní make-up ovšem není pro všechny.
Neměli by na něj chodit lidé trpící infekčním onemocněním, s poruchou srážlivosti krve, s akutním či chronickým zánětem kůže či s nádorovým onemocnění.
Nezapomínejte na výživu
Růst vašeho obočí lze podpořit také prostřednictvím sér, která koupíte v drogériích. Dále můžete vyzkoušet např. ricinový olej. Potírejte si ním obočí a řasy po odlíčení.
Důraz je potřeba dát i na přísun biotinu, což je vitamin skupiny B. Nachází se v játrech, ve žloutcích, ořeších či čočce.