Víte, že jeden pohled řekne víc než tisíc slov, a tak ráda používáte řasenku. Víte ale, že si jejím prostřednictvím na řasy nanášíte i bakterie a roztoče, kteří mohou způsobit záněty?
Jakýkoli produkt, který si denně nanášíme na obličej, může ucpat nejen póry, ale způsobit i podráždění, záněty a infekce. Také proto by se řasenka neměla používat každý den.
Temná stránka líčidla
Čím déle danou věc používáme, tím větší rizika to představuje. V případě řasenky se může jednat i o naprostou ztrátu řas, což je hrozba takřka gigantického rozměru. Vážně je ten nevinně se tvářící štěteček a trocha černé barvy takový nepřítel?
Bakterie a roztoči ničí krásu
Navzdory konzervačním látkám se řasenka časem kontaminuje bakteriemi, které podporují infekce. Kosmetika aplikovaná v těsné blízkosti očí se do nich může dostat za několik málo chvilek.
Pokud řasenku zředíte slinami či vodou, nebo ji dokonce někomu půjčíte, a to klidně i nejlepší kamarádce, množství bakterií i roztočů se mnohonásobně zvýší!
Některé řasenky mají už samy o sobě dráždivé složení, které narušuje slzný film, kvůli čemuž oči rychle vysychají.
Řada žen také nevěnuje pozornost datu expirace. Jenže právě zde má neméně velký význam jako u potravin. Používání prošlé řasenky plné choroboplodných zárodků pak totiž může způsobit záněty i vypadání řas.
Proto řasenku nepůjčujte, pravidelně ji obměňujte a každý večer se pečlivě odličujte.