Nové boty jsou sice úžasné, ale někdy způsobují puchýře. Jak s nimi zatočit a co z domácích zásob dobře zabírá při jejich léčbě?
Pokud chcete, aby se vám nohy před výšlapem tolik nepotily, což bohužel ke vzniku puchýřů přispívá také, namočte je do odvaru z dubové kůry nebo je postříkejte antiperspirantem.
Dlouho nepropichovat!
Po sterilní jehle sáhněte jen tehdy, když je puchýř velmi naplněný a hrozí, že samovolně praskne. Jelikož je otevřená rána náchylná ke vzniku infekce, pokušení odolejte co nejdéle. Právě tekutina uvnitř puchýře totiž napomáhá hojení.
Jablečný ocet k otírání
Kdo by doma neměl ideálně organický jablečný ocet? Jeho antibakteriální vlastnosti, zabraňující infekci, jsou legendární! Namočte do něj vatový tampon a jemně puchýře otírejte. Provádějte to denně až do zlepšení stavu.
Čajová lázeň je hojivá
O černém čaji je známo, že má protizánětlivé vlastnosti, ale zelený čaj je v daném ohledu ještě účinnější. Šálek silného čaje přimíchejte do kbelíku s teplou vodou a do ní ponořte nožky asi tak na 15 až 20 minut. Opakujte hojivou lázeň aspoň dvakrát denně.
Aloe vera zvlhčuje
Tato bylinka má protizánětlivé účinky, což znamená, že zmírňuje zarudnutí a otoky. Zároveň postižené místo hydratuje a udržuje ránu vlhkou, čímž hojení skutečně podporuje. Ulomte jeden list rostlinky a tím si pravidelně potírejte bolavá místa.
Zubní pasta je ranhojič
Zubní pasta je skvělý domácí pomocník. I na puchýře funguje! Naneste ji tam, kam potřebujete, nechte zaschnout a pak sloupněte. Ideální pasta je ta bez skořice.