Červené oči, které vás nepříjemně pálí, můžete mít podrážděné ze spousty důvodů. Jednou z nich jsou alergie nebo časté koukání do monitoru.
Jestli vám daleko lépe zní první možnost, vězte, že speciální zelené rostlinky vám pomůžou úplně stejně, ne-li lépe, než chemické léky a kapičky. Po kterých sáhnout, aby byl efekt co nejúčinnější a nešlo jen o ztrátu vašeho času?
Často pak nezůstane jenom u pálivých očí. Vše může dojít dokonce tak daleko, že vás rozbolí hlava nebo budete daleko hůře rozostřeně vidět. A právě na to vám pomůžou bylinkové tinktury z jejich pupenů. Například z borůvky.
Ta působí dezinfekčně, zlepšuje vidění a ulevuje zrakovému nervu. Zrak dále posílí například ostropestřec, schizandra nebo aromatický jalovec.
Zkuste to s bylinnými obklady
Udělejte si také výluh. Ten můžete popíjet jako čaj nebo si ho pomocí čistého látkového kapesníku přikládat na oči. Uleví vám třeba odvar ze světlíku lékařského. Světlík můžete navíc využít i jako kapky do očí.
Stejně tak vám na oči poslouží odvar z listů řepíku lékařského v momentě, když vás trápí únava. Bolesti hlavy se pro změnu zbavíte odvarem z kopretiny řimbaby.
K čemu poslouží kapusta?
Trápí také vás zánět spojivek? Než zamíříte mezi ostatní do ordinace očního lékaře, zkuste se bakterií, virů či kvasinek zbavit pomocí kapusty, špenátu, ale i další listové zeleniny.
Slouží i jako prevence, ale v případě infekce se doporučuje pochutiny jíst dvakrát až třikrát týdně. Trápí vás suché oči? Pak sáhněte po rybách z chladných moří, jako je treska, dobře známý tuňák nebo makrela.
Černým rybízem proti klimatizaci
Právě klimatizace totiž vyvolává vedle nebezpečným plísní nebo zvířecích chlupů alergii. Alergeny pak dráždí oční spojivky a oči pálí a svědí.
Bojujte proti tomu dostatečně silným výluhem z listí černého rybízu, který je pro vás silným zdraví prospěšným antioxidantem.