Letošní hřejivé léto přálo opalování a spousta z nás získala krásně snědou pokožku. Bronzové opálení ale bledne. Jak to zařídit, aby vydrželo co nejdéle?
Sebekrásnější opálení postupně zmizí přibližně během čtyř týdnů. Můžete ale zařídit, aby vám vydrželo třeba až do začátku zimních měsíců. Jak na to?
Pravidelný peeling
Ačkoli se může zdát, že peelingem si z kůže „odrhnete“ i krásnou barvu, opak je pravdou. Pokožku peeling zbaví jen odumřelých šupinek, ta pak bude hladší, zářivější a opálení víc vynikne.
Peeling těla by se měl stát vaší rutinou jednou za týden či čtrnáct dní. Extra péči věnujte obličeji.
Používejte peelingy určené na tvář se zklidňujícími a regeneračními účinky. Pokud máte mastnější či citlivou pleť, vyhněte se po létě na nějaký čas domácím peelingům.
Mazat a mazat
Pro udržení dobré kondice kůže je potřeba ji alespoň dvakrát denně promazávat, zvláště když je sušší. Pokožku nikdy nemůžete „přemazat“, důležité je dodat jí potřebnou hydrataci a výživu.
Koncem léta jsou vhodnější spíš lehčí textury, po kterých nebudete mít pocit mastnoty, a s přicházejícím podzimem můžete na hutnosti přidat. Krémy, tělová mléka, a hlavně oleje používejte hned po sprše, kdy je pokožka ještě trochu vlhká. Dokáže tak do sebe vstřebat víc.
Horká není dobrá
Při sprchování a koupeli se vyhýbejte příliš horké vodě, dejte přednost vlažné. Kůže, která byla vystavovaná sluníčku, to ocení, horká voda by ji jen podráždila.
Pořiďte si sprchový gel, který se o pokožku postará už ve sprše, například s obsahem olejů nebo zklidňující aloe vera.
Bronz z kelímku
Více barvy kůži můžete dodat i pomocí samoopalovacích prostředků. Nemusíte se jich bát, dnes už jsou kvalitní, a prakticky nehrozí vznik oranžových fleků. Naopak vytvoří rovnoměrnou bronzovou barvu po celém těle, speciální přípravky jsou i pro obličej.
Rajčata a okurky
Pro udržení krásného opálení a zdravé pokožky je důležitý i příjem vitaminů a minerálů. Zejména vitaminů skupiny B, A, C a E, také selen a zinek.
Nejlepší je dopřát si je v čerstvém stavu, tedy z ovoce a zeleniny, a kdy jindy si tyto dobroty dopřát, než právě nyní?! Výborná jsou např. rajčata, která obsahují látku lykopen. Ta mimo jiné chrání kůži před negativním vlivem UV záření.
Jezte také často okurky, které díky vysokému obsahu vody skvěle hydratují. Podobně jako meloun, který je kromě vody bohatý na vlákninu a antioxidanty, jež pomáhají chránit pokožku před volnými radikály.
Doplňte „céčko“
Vitamin C, který podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá udržovat naši pokožku pevnou a pružnou, nejlépe doplníte citrusovými plody, dopřejte si tedy citrony i pomeranče. Najdete ho také v jahodách nebo třeba v brokolici či kedlubnách.
Jako architektka jsem často na slunci, když obhlížím terény a stavby. Takže jakákoli rada, jak si udržet opálení déle, je pro mě velmi cenná. Ten nápad s horkou vodou a výběrem správných péčových produktů je něco, co si určitě vezmu k srdci. Díky!
Tak tohle je pro me úplně novinka, vždycky jsem se peelingům vyhýbala, myslela, že mi seberou barvu. A to s rajčatama a okurkama, kdo by to byl řekl! Díky za tipy.
Díky moc za čláenek! Peeling jsem si vždycky myslela, že mi kazí opálení, ale teď si to určo přidam do rutiny. A tohle s mazáním po sprše, super nápad, neměla sem tušení, že tak to funguje nejlepš.
Potěšilo mne, že článek klade důraz na příjem vitaminů pro udržení kůže v dobré kondici. Jako fotografka, která tráví spoustu času venku hledající dokonalou scénu, si velmi cením jakýchkoli přirozených metod pro péči o kůži. Tipy na konzumaci rajčat a okurek jsou skvělé.
Ahoj, díky za článek! Sama jsem sportovkyně a trávím hodně času venku, takže jakékoli rady, jak si udržet opálení, jsou vždycky super. Nejvíc se mi líbí ta část o správné hydrataci a lehkých krémech, protože nikdo nechce být mastný. Super rady!
Musím říct, že se najde spousta mýtů o péči o opálenou pokožku, ale tento článek se je snaží vyvrátit a podle mého názoru se to povedlo. Vždycky jsem si myslela, že peeling je krok, který bych v období po létě měla přeskočit, ale vidím to jinak. A super tipy na hydrataci!