Taky jste chtěli svou domácnost vést podle svého, a přišli nakonec na to, že rady babičky byly nad zlato? Jak to, že byly vždy tak čisté a voňavé?
Většina z nás hodí oblečení do pračky tak, jak ho chytí.Až jednoho dne zjistíte, že takový způsob není správný. Neobrátili jste prádlo naruby! Praní naruby má řadu výhod!
Oblečení je méně zničené, čistší a pokud se na něm vyskytnou fleky z pracího prášku, nic se nestane.Babičky dobře věděly, že praní naruby bude chránit všechny záplaty a nálepky na vnější straně oblečení. A navíc, oblečení tak bledne pomaleji.
Pozor na zipy!
Je to nebezpečí nejen pro oblečení, ale také pro pračku.Proto se všechny zipy vytahuji a šňůrky vážou, aby se někde nezachytly. A jak si poradit s ošklivými žmolky? Pomůže vám obyčejná žiletka. Přejíždějte jí po tkanině, kde žmolky jsou.
Dolu půjdou snadno, dejte si jen pozor, abyste si z oblečení omylem neudělali oblek na rockový festival.A víte, jak dostat z obleku neodbytný zápach potu nebo odér kocoura, který si vás na návštěvě označkoval? Co s takovou vůní, která je silnější než prací prostředek a horká voda?
Na všechno ocet?
Kdysi lidé pracovali mnohem tvrději než dnes a pohybovali se mezi zvířaty ve chlévě, a přesto jim věci po vyprání nesmrděly.Čím to bylo? Tím malým zázrakem je ocet!
Předeperte zapáchající oblečení ve studené vodě smíchané se šálkem octa, a pak ho s ostatními věcmi hoďte do praní. Po zápachu nebude ani stopy. A co je také důležité?
Po příchodu domů se okamžitě převlékněte do domácího oblečení.Oblečení se ničí i tím, že se v něm válíte na gauči před televizorem. Ničí se materiál, materiál se krčí a vsakuje pot. To vše jsou věci, které našim věcem ubírají na životnosti.
To proto nás babičky nutily převlékat se hned po příchodu domů do tepláků a nepobíhat po zahradě ve školním oblečení.
.