Červené pivo má víc antioxidantů než víno. Z jakých bylin se vaří, vám žádný sládek neprozradí. Pochází prý ale ze všech kontinentů a je mezi nimi jalovec.
Pivo obecně léčí srdce, krevní tlak a trávení. Je ideální proti překyselení žaludku.Na druhou stranu neprospívá mozku, játrům nebo třeba slinivce. Díky obsahu draslíku navíc pivo snižuje krevní tlak.
Neznamená to ale, že máte každý večer vypít pět piv na dobrý tlak. Platí to pouze při přiměřené konzumaci.Podle lékařů je lepší pít alkohol, pravidelně, ne nárazově. Obecně se doporučují u mužů jedno až dvě velká piva denně, u žen jedno až dvě malá piva denně.
Někteří lékaři navíc doporučují jeden až dva dny v týdnu alkohol zcela vynechat.Lepší je pít pivo v průběhu dne než si naráz dát třeba dva půllitry. Je třeba počítat s tím, že alkohol vede k ukládání tuků.
Vždy je nutné počítat s tím, že obsahuje určité kalorie, a přizpůsobit tomu jídelníček.Pivo lze považovat i za potravinu (tekutý chléb). Pivo zlepšuje trávení, zvyšuje chuť k jídlu a může i omezit zácpu.
Skvělý lék na žaludek
Pro lidi trpící překyselením žaludku či pálením žáhy je vhodný zejména Pilsner Urquell.Podle lékařů mohou dokonce lidé užívající pravidelně léky snižující kyselost v žaludku nahradit léčbu konzumací jednoho tohoto piva denně.
Nesmí ovšem trpět jaterních onemocnění nebo zánětem slinivky břišní.Ačkoli může nadměrné pití alkoholu rakovinu vyvolat, přiměřené pití piva může před některými zhoubnými nádory ochránit.
Fytoestrogeny, které pivo obsahuje, snižují výskyt nádorů prostaty, dělohy a prsu a kromě toho také chrání ženy v menopauze před osteoporózou a návaly.U kuřáků ale pití piva trojnásobně zvyšuje úmrtnost na rakovinu plic. Pivo pomáhá při nespavosti.
Odstraňuje úzkost a napětí. .