Mnohé z nás se každý den těší na svoji večerní koupel. Moc dobře totiž víme, že horká vana je skvělá jako relax pro unavené tělo i mysl po náročném dni. Ať už ho strávíme v zaměstnání, nebo třeba hlídáním neposedných vnoučat.
Když navíc obvyklou pěnu do koupele nahradíme voňavými bylinkami, můžeme podstatně zmírnit spoustu svých zdravotních neduhů. I taková ozdravná lázeň má však svá pravidla, která se vyplatí dodržovat.
Nepodceňujte přípravu
Ze všeho nejdůležitější je výběr těch správných bylinek a jejich množství. Nejčastěji máme k dispozici ty sušené. Už proto, že buď jsme si je nasbíraly samy, nebo jsme je koupily v lékárně.
Těch sušených budeme na jednu koupel potřebovat minimálně 50 až 100 gramů. Pokud bychom měly čerstvé, jejich množství by mělo být dvojnásobné.
Bylinky vložíme do plátěného pytlíčku, pevně zavážeme a pověsíme na baterii nad vanou tak, aby byly ponořené v připravené lázni. Sáček s bylinkami necháme ve vodě louhovat alespoň deset minut. Samotná koupel by měla trvat dvacet minut. Tuto dobu nepřekračujeme, protože i tady platí, že všeho moc škodí.
Odpočinek má blahodárné účinky
Když už si dáme s přípravou lázně tu práci, v žádném případě nespěcháme. Koupel si užijeme v pohodě a v klidu. Protože bylinky dokáží doslova zázraky, dopřejeme si dostatek času, aby na naše tělo a mysl mohly působit.
Vypneme telefon a nenecháme se nikým vyrušovat. Také si ji nekazíme jakoukoli komerčně vyráběnou koupelovou chemií.
Protentokrát zapomeneme na různé kupované pěny a soli do koupele. Klidně zhasneme světlo a zapálíme si pár voňavých svíček.
Úžasný relax pro tělo i duši
Pokud chceme, aby naše tělo po koupeli krásně vonělo, přidáme do vody několik kapek éterického olejíčku. Tehdy je ale nutné kvůli řádnému rozpuštění přidat ještě pár lžic smetany nebo mléka.
Když máme hodně vysušenou pokožku, obohatíme vodní lázeň několika lžícemi olivového nebo růžového oleje. Po ukončení koupele se už nesprchujeme, právě naopak. Pouze se jemně osušíme a teple a pohodlně se oblékneme..