Dračí krve si lidé cenili již v antických dobách a dodnes je hojně využívaná v lidovém léčitelství a tradiční čínské medicíně.
Dračí krev má antivirové, antibakteriální, protinádorové a protistresové účinky. Nejznámější zdroj této pryskyřice je strom Croton lechleri (Sangre de Drago), který roste v Amazonii.
Při vnitřním užívání posiluje obranyschopnost organismu, doporučuje se jako podpůrný prostředek při léčbě viróz a nachlazení.
Uleví játrům i trávení
Dále pomáhá při trávicích potížích – žaludečních a střevních obtížích, zánětech, žaludečních vředech. Podporuje regeneraci jaterní tkáně, také stabilizuje hladinu glukózy v krvi. Vhodné je také užití dračí krve při únavě a vyčerpání, dodá vám energii. Při vnějším použití zastavuje krvácení, urychluje hojení ran.
Na řezné ranky i štípance
Zároveň chrání před infekcemi. Potírání dračí krví se doporučuje na všechny typy řezných poranění, odřeniny, popáleniny nebo pokousání hmyzem. Vhodná je i na kuří oka, opary, hemoroidy či bradavice.
Antioxidanty totiž pomáhají z těla odvádět volné radikály, tedy látky, které vznikají jako vedlejší produkt látkové výměny a mohou zásadně poškodit buňky našeho organismu.
Jako programátorka jsem většinou zaměřená na data a technologie, ale tohle mě fakt zaujalo. Dračí krev, fakt? A funguje to na virózy a nachlazení? Konec konců, proč ne, všechno je jednou poprvé. Možná bych to mohla vyzkoušet, teda pokud to neni nějaká blbost.
Docela me to překvapilo, nikdy jsem o dračích krvi neslyšela. Zní to jako něco, co by stálo za vyzkoušení, hlavně když pomáhá s tak různejma věcma. Musím si o tomhle ještě něco přečíst.
Fascinující článek! Utilita dračí krve v antických dobách a její přežití až do moderní doby je opravdu úžasná. Je to nádherné poukázání na to, jaké poklady může skrývat příroda a jak mohou být i dnes pro nás přínosné. Děkuji za rozšíření obzorů.