Mnoho lidí považuje čištění uší za samozřejmost. Ale ono to není jen tak. Kosmetické tyčinky na to nestačí. Naopak někdy mohou i ublížit.
Přitom většina z nás po nich sahá pokaždé, když máme pocit, že naše uši potřebují trochu hygieny. Jenže tyčinky mohou ušní maz zatlačit hlouběji do kanálku místo toho, aby ho vytáhly.
Hromadí se a pak dělá neplechu
Následně se z mazu uvnitř vytvoří zátka, kterou doprovází neblahé příznaky. Často jde o pocity zalehnutého ucha, šelesty či nedoslýchavost. V horším případě může dojít i k tlaku v uchu, k závratím a k bolesti hlavy. Pokud se ušní mazová zátka neřeší, časem vzniká zánět.
Použijte kapky
Kupte si pro ušní hygienu přípravky ve formě kapek, sprejů či olejových sér. Těmi ušní maz účinně, a hlavně šetrně odstraníte a tím i preventivně zamezíte vzniku zmíněné zátky. Tyto bezpečné aplikační formy se dají použít rovněž u dětí.
Stačí jednou týdně
Uši si na rozdíl od zubů nemusíte čistit často – stačí jednou týdně. Ušní maz je totiž v jisté míře prospěšný. Zadržuje bakterie a nečistoty, které by mohly ohrozit až ušní bubínek. Pokud se vám tedy vytvoří jen tenká vrstva, je to naprosto v pořádku.