Lokty dostávají v běžném životě dost zabrat. Jejich kůže je stále mechanicky namáhána pohybem i třením o oblečení a častým opíráním se o lokty. A tak se časem začne bránit.
Pryč se starou kůží
Pokožka loktů nemá téměř žádnou vrstvu podkožního tuku, což přispívá k jejímu rychlejšímu opotřebovávání, vysychání a viditelnému šupinatění. Proto je nutné dodat jí řádnou péči a dostatečnou výživu.
Zbytnělá, suchá a šupinatá kůže na loktech vzniká i u lidí, kteří jinak mají pokožku normální či mastnější.
Jako první krok je potřeba lokty zbavit nahromaděných odumřelých kožních buněk, které se na nich usazují a drží jako klíště. K tomu je nejlepší jemný peeling, ideálně po koupeli, kdy je kůže vláčnější.
Nemusíte kupovat drahé přípravky, využijte jemné přírodní prostředky, které fungují skvěle.
Pomocníci ze spíže
Mix olivového oleje a hnědého cukru je pro kůži loktů doslova balzámem. Cukr přispěje k odloupání nežádoucích šupinek, olej pokožku dokonale zvlhčí a dodá výživu.
Stačí smíchat v misce 1/4 šálku hnědého cukru s 1/4 šálkem olivového oleje. Touto směsí masírujte krouživými pohyby lokty asi 10 minut a pak opláchněte. Provádějte 1–2× týdně.
Síla ovoce
Na zjemnění a zesvětlení kůže využijte avokádo. Rozřízněte ho napůl, dužinu vydlabejte. Na lokty budete potřebovat jen prázdné slupky.
Ty z vnitřní strany zakápněte pár kapkami citronové šťávy a přiložte na lokty, pár minut je masírujte, pak opláchněte a osušte – kůže bude jemnější. Podobně můžete použít i poloviny rozkrojeného vymačkaného citronu nebo banánové slupky.