Jsou různě velké, nevzhledné a měly byste být v jejich případě velmi opatrné.
Pigmentové (nebo také sluneční) skvrny na kůži ve velkém „vytahuje“ sluníčko, a tak je třeba dbát na to, abyste se přímým slunečním paprskům nevystavovaly příliš často a příliš dlouho a abyste používaly – i když je třeba zataženo – pleťové krémy s vyšším ochranným faktorem.
Pihy a znaménka mohou vznikat i při metabolických onemocněních nebo při nedostatečné funkci jater. Nelichotivě se jim také říká stařecké skvrny. Vzniknout ale mohou také ze špatného životního stylu. Svou roli tu hraje samozřejmě také genetika.
Co s nimi dělat
Naštěstí lze skvrny zesvětlit, či dokonce zcela odstranit, reagují totiž dobře na bělení. Použít můžete obyčejnou citronovou šťávu,
kterou podle potřeby můžete smíchat s vodou nebo použít zcela neředěnou. Postupujte však jemně a opatrně, zkuste, zda vám to
nebude nepříjemné a nebudete vnímat pálení či svědění.
Šťávou pokapejte skvrnu a nechte působit alespoň půl hodiny. Poté kůži omyjte. Dále můžete použít speciální krémy nebo séra z lékárny. Nečekejte však v žádném případě výsledky hned po první aplikaci, mějte trpělivost, a výsledek se dříve nebo později dostaví.