Chcete vyrazit na zvláštní výlet? Poznejte s námi nejpodivuhodnější místa naší země, fascinující dějiště dávných tragédií. Tajemství je často blíž, než si myslíte! Máte odvahu?
Velké Losiny
Malebnému zámku kousek od Šumperka už nikdo neodpáře zlověstnou pověst dějiště čarodějnických procesů.
Hraběnka z Galle by si bývala asi rozmyslela povolat po Velikonocích 1678 vyšetřovatele, aby zjistil, proč si žebračka po mši schovala hostii a jaké podezřelé čáry za tím vězí.
Na panství totiž přijel inkvizitor Boblig z Edelstadtu a rozpoutal hotové peklo. Ke spolčení s ďáblem se při mučení přiznalo přes sto místních lidí, kteří skončili na hranici.
Na Velkých Losinách se i přes pěkný vzhled a krásné okolí nikdy netočila žádná pohádka. Zámek prý vyzařuje něco temného.
Hrad Houska
Název Houska pochází z keltského „gosca“ neboli brána a má prý skutečně účel brány do pekla. V místní kapli je studna, údajně bezedná, a vysvěcené místo má bránit průniku pekelných příšer do našeho světa.
Je to prý hlavní důvod, proč hrad poblíž České Lípy kdysi vznikl, protože jako pevnost nikomu nesloužil.
Kdysi zkoušeli spustit do studny jakéhosi provinilce, aby zjistili, co se v díře nachází. Dotyčný ovšem začal v půli cesty křičet, že chce ven, a prohlásil, že peklo viděl. Omámily ho snad plyny vyvěrající z hlubiny?
Citlivým návštěvníkům se na hradě někdy dělá nevolno. Občas tam dokonce i někdo omdlí.
Branišovský les
Lesní lokalita u západního okraje Českých Budějovic není místem pro bázlivce. Návštěvníků se tu zmocňuje deprese a nechuť k životu. Na fotografi ích se objevují podivné postavy, dochází tu k časovým posunům a k dezorientaci.
Kdysi tu stál strom oběšenců, na jehož větvi skončilo mnoho sebevrahů včetně manželské dvojice.
Před čtyřmi sty lety tu byla malá osada obklopená bažinami, v nichž skončilo mnoho nešťastníků, jejichž duše nenašly pokoje. Za minulého režimu se tu postřílela navzájem i četa vojáků. Dodnes se neví proč.
Jihlavské podzemí
Katakomby pod historickým jádrem Jihlavy mají několik pater a jsou dlouhé 25 kilometrů. Účel jejich vzniku je nejasný, průchozí je jen část podzemí a zbylá část, vedoucí kdovíkam, je už dávno zasypaná.
Zjevuje se zde záhadná, tajemná bytost vystupující ze stěny v místě geologického zlomu se silnou negativní energií.
Na základě pověsti zkoumal podzemí i známý reportér Stanislav Motl, kterému se podařilo v nočních hodinách v temnotě natočit podivnou bytost bez tváře s tenkým krkem a vlasy ve tvaru přilby, snad záhadnou ženu.
Do podzemí se můžete vydat i vy.
Nedostavěný chrám v Panenském Týnci
Nedostavěný gotický chrám v Panenském Týnci u Loun na počátku 14. století začal stavět zbožný rytíř Plichta z Žirotína. Stavbu prováděla huť Petra Parléře, která stavěla i Chrám sv. Víta na Pražském hradě.
I když velký požár způsobil, že z něj zůstaly už jen obvodové zdi, přesto patří mezi nejmagičtější místa s léčivou energií.
Návštevníkům, kteří se přitisknou ke zdem, jako zázrakem mizí depresivní stavy, zlepšuje se jejich zdraví a uzdravují stavy po mozkové obrně a mrtvici. Často se tu konají i svatební obřady. Novomanželům tak prý nikdy nehrozí pozdější rozvody.
Barokní hřbitov ve Žďáru
Půvabný Dolní hřbitov ve Žďáru nad Sázavou navrhl v roce 1709 sám slavný stavitel Santini. Proslavil se až o sto let později, kdy tu byl pohřben nelítostný a krutý správce velkostatku Ulrich.
Když zemřel na podivnou nervovou horečku, poddaní si oddychli, ale bohužel ne nadlouho.
Ulrich se začal lidem zjevovat jako strašidelný přízrak, který jezdil na koni a děsil lidi. Když podivná „zombie“ zaútočila holí na místního úředníka tak, že nebožák zemřel, došla konečně místním trpělivost a otevřeli hrob.
Ulrich v něm ležel bez jediné známky rozkladu! Jakmile ho oslovili, otevřel oči a sedl si. Když se začal vysmívat i faráři, byla mu useknuta hlava a hrob byl zase zasypán.