Imunita je částečně podmíněna geneticky a nejvíce se formuje v dětství. V dospělosti pak její síla závisí především na způsobu života. Zejména na skladbě potravy, fyzické aktivitě a míře každodenního stresu.
Pokud cítíte, že vaše obranyschopnost není taková, jako bývala, měli byste se pokusit o nápravu. Když přehodnotíte svůj denní režim, určitě zjistíte, že můžete leccos v životě změnit k lepšímu. Nic přece není důležitější než vaše zdraví.
Na pomoc si přizvěte léčivé bylinky.
Kustovnice čínská
Kustovnice čínská neboli goji má červené plody, které se konzumují hlavně v sušeném stavu. Takto připravené jsou pak doslova báječné. Jejich chuť lze totiž přirovnat k našim šípkům.
Kustovnice je určená přímo k jídlu nebo k přípravě čaje.
Plody kustovnice obsahují až 18 druhů aminokyselin, 21 stopových prvků a obrovské množství betakarotenu, vitamin C, E a vitaminy skupiny B. Díky tomu je kustovnice spolehlivým antioxidantem a také skvěle funguje jako prevence proti nachlazení.
Doporučuje se konzumovat při nachlazení, alergiích a astmatu. Také odbourává alkohol z těla, snižuje krevní tlak, a navíc nemá žádné nežádoucí účinky.
Ženšen jako elixír života
Stále populárnější ženšen působí jako antioxidant a také zvládá nastartovat veškeré funkce organismu včetně imunitního systému. Látky, které obsahuje podporují aktivitu přirozených ničitelů rakoviny a poperou se i s viry, jež napadají buňky našeho těla.
V domácí terapii se nejčastěji používá extrakt z jeho kořene, který také podporuje správnou funkci mozku. Hlavním důvodem, proč si lidé ženšen oblíbili, je, že zpomaluje stárnutí tkání a prokazatelně posiluje jakýmkoli způsobem oslabený organismus.
S kořenem ženšenu však musíte zacházet opatrně. Nesmí se užívat ho v období těhotenství a kojení. Ženšen by neměli používat ani osoby s kolísavým krevním tlakem. Mohlo by u nich dojít k bušení srdce a nespavosti.
.