I když v zimních měsících nohy příliš neukazujeme, neznamená to, že bychom se o ně měli přestat starat. Právě naopak. V tomto období pokožka na nohou trpí nejvíce.
V zimě nohy trpí v důsledku nedostatku vlhkosti. Výsledkem je suchá kůže chodidel, popraskaná místa kolem prstů a na patách, což bývá i poměrně bolestivé.
Hydratační péče
Pokožka v zimě trpí především střídáním prostředí. Zatímco venku převládá vzduch chladný a většinou vlhký, ve vytápěných místnostech je naopak teplý a suchý. To způsobuje oslabení pokožky a její vysychání. Důležité je proto, pokožku pravidelně hydratovat vyživujícími mléky a krémy.
Bylinková koupel
Máte unavené nebo oteklé nohy? Dopřejte jim relaxační koupel. Potřebujete hrst mátových lístků, hrst heřmánkových květů a hrst levandulových květů. Bylinky přelijte třemi litry vroucí vody a nechte 25 minut stát. Přeceďte, nalijte do kbelíku a nohy ponořte na 15 minut do lázně.
Tvarohový zábal
Jednou týdně vyzkoušejte vyživující a regenerační domácí zábal. Jeden žloutek smíchejte se třemi lžícemi tučného tvarohu, třemi kapkami citronové šťávy a lžičkou medu. Vzniklou směs naneste na nohy, zabalte do potravinářské folie a nechte 30 minut působit. Poté opláchněte teplou vodou a kůži namažte krémem.
Masáž chodidel
Masáž chodidla uvolní a prokrví. Jak na to? Do dlaně si kápněte trošku rostlinného oleje, promněte ruce a pak uchopte do rukou chodidlo. Oběma rukama dělejte krouživé pohyby od palce k patě, dokud všechen olej nevetřete do pokožky. To samé zopakujte s druhým chodidlem.
Kvalitní obuv
Zimní boty by měly být z prodyšných, ale voděodolných materiálů. Ideálním řešením, zejména pro boty do města je kůže, kterou je však nutné náležitě a pravidelně impregnovat.
Pozor byste měli dát na podrážku, která by neměla být moc tenká, aby vám nebyla zima od nohou.
Stejně tak i ponožky by měly být z prodyšného materiálu s větším podílem bavlny, aby propouštěly pot.