Čím dál tím víc se ukazuje, že kořeny našeho zdraví jsou uloženy ve střevech. Ta hrají velkou roli nejen při trávení, ale mají vliv i na imunitu nebo duševní zdraví. Co jíst, aby vaše střeva prospívala?
Kysané zelí
Nejenže pomáhá s trávením, dokáže také aktivovat imunitní systém a působí i proti rakovině. Navíc pomáhá regulovat hladinu krevního cukru a je bohaté na vitaminy. Kefír Ještě více probiotik než jogurt má kefír.
V současné době je populární kefír kokosový, který si můžete vyrobit i sami doma. Pokud se na to necítíte, skvěle poslouží každý „obyčejný“ kefír z obchodu. Déletrvající smutek se může snadno zvrtnout v nepříjemné psychické onemocnění.
5 způsobů, jak gauči velmi lákavé a nejspíš to bude jediná činnost, kterou jste ochotni dělat. Podle odborníků je však lepší s nutkáním svalit se na pohovku bojovat. Studie zveřejněná v časopise Archives of Internal Medicine zjistila, že aerobní cvičení
Lněné semínko
Výrobci bohužel ze semínek nejčastěji odstraňují slupky a za vlákninu pak označují lněné semínko očištěné.
To je ovšem špatně. V samotných semínkách je vlákniny méně. Většina je jí právě ve slupkách. Pomletím semínek i se slupkami získáme snadno poživatelnou lněnou vlákninu, kterou můžeme používat při vaření, do nápojů či přidávat do jogurtu nebo müsli.
Lnená semínka mají ale blahodárný vliv na játra, a dokonce mohou předcházet vzniku některých druhů rakoviny..