Výhodou této polévky je, že do ní můžete dát jakoukoli zeleninu, kterou zrovna máte po ruce.
Ingredience:
150 g těstovinových kolínek
1 plechovka bílých fazolí
1 menší cuketa
2 mrkve
2 hrsti fazolek
1 řapíkatý celer
1 hrst mražených fazolových lusků
sůl, pepř
1,5 l zeleninového vývaru
1 plechovka rajského protlaku
1 lžíce másla
provensálské koření
stroužek česneku
hrst nastrouhaného sýru dle vaší chuti na dozdobení
nasekaná petrželka nebo bazalka
Postup:
Nejprve si všechnu zeleninu rozkrájejte na kostičky. Listový špenát můžete nechat vcelku. Mezitím si podle návodu na obalu uvařte těstoviny. Jen myslete na to, že mohou po uvaření zůstat trochu tvrdší, protože se dovaří v polévce.
Ve velkém hrnci rozpusťte máslo a přidejte k němu všechnu zeleninu kromě špenátu. Promíchejte a 5 minut restujte.
Do hrnce přidejte slité fazole, těstovinya rajčatový protlak. Dochuťte solí a pepřem, podle chuti můžete například přidat i provensálské koření a prolisovaný stroužek česneku.
Dobře promíchejte a duste přibližně pět minut pod pokličkou. Jakmile stanovená doba uplyne, můžete do polévky přidat vývar a listový špenát v celku.
Nyní vařte deset až patnáct minut dle potřeby. Polévku ochutnejte a ještě podle chuti dosolte a dopepřete. Polévku servírujte ještě horkou s trochou sýru, například parmazánu nebo grana padano.
Lze ovšem použít také sýr balkánského typu. Jestliže máte doma například čerstvou petrželku nebo bazalku, nasekejte ji najemno a ozdobte jí okraj talíře. Přejeme vám dobrou chuť.
Co dalšího dát do polévky?
Polévka minestrone výborně chutná také s květákem nebo brokolicí. Přidejte do ní klidně i čerstvá rajčata, která potřebujete spotřebovat co nejdříve, nebo papriky. Jestliže nemáte rajčatový protlak, nemusíte ho do polévky vůbec přidávat.